Nadchodzi Disney+, czyli nowy serwis VOD, który powalczy z Netflixem i Apple TV+. Bynajmniej nie jest to serwis wyłącznie dla dzieci

Łukasz Bernaczyk   12 kwietnia 2019

Wczoraj w Los Angeles Disney ogłosił datę premiery i kilka istotnych detali dotyczących swojego serwisu VOD – Disney+. Jak wiemy, swój serwis wideo zaprezentowało też niedawno Apple. Wygląda na to, że nachodzą ciężkie czasy dla Netflixa.

berrolia

Disney+: data premiery i cena

Prezes koncernu Disney, Bob Iger, poinformował, że serwis streamingowy Disney+ będzie miał premierę w USA 12 listopada tego roku. Do Europy ma trafić pod koniec tegoż kwartału lub na początku 2020 r.

Przypomnę, że Apple TV+ ma wystartować „jesienią” w ponad 100 krajach, także w Polsce.

Jeśli chodzi o cenę, to jest naprawdę dobrze – opłata za 1 miesiąc subskrypcji będzie wynosiła 6,99 dol. (lub 69,99 dol. za rok), co stawia Disney+ jako najtańszego operatora VOD, przynajmniej wśród największych serwisów. Netflix kosztuje w tej chwili w Stanach Zjednoczonych 12,99 dol./miesiąc.

Nie wiadomo jeszcze, ile za miesięczną subskrypcję Disney+ będzie trzeba zapłacić w Polsce.

Oferta

Jeżeli myśleliście, że Disney+ będzie serwisem wyłącznie dla dzieci, to nie mogliście się bardziej pomylić. Nie wszyscy pewnie wiedzą, ale koncern Disney jest przecież właścicielem lub udziałowcem takich filmowych wytwórni jak:

  • Pixar
  • Touchstone Pictures
  • Hollywood Pictures
  • Lucasfilm
  • Marvel Studios
  • 21st Century Fox

W ofercie, już na starcie znajdzie się zatem 7500 odcinków seriali, 25 oryginalnych sezonów i 10 oryginalnych filmów wyprodukowanych przez Disney, 400 filmów wyprodukowanych przez wspomniane wyżej wytwórnie oraz ponad 100 hitów kinowych z ostatnich kilku lat.

Disney+ ma także zawierać osobną sekcję przeznaczoną na „świeże” hity kinowe. Już na start serwisu mają się w niej znaleźć takie pozycje, jak: Star Wars – Epizod IX, Capitan Marvel, Avengers: Endgame, Toy Story 4 oraz remake’i Król Lew i Alladyn.

Fanów Marvela z pewnością ucieszy informacja o serialach na podstawie komiksów, których na Disney+ ma być cała masa, w tym zupełnie nowe WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier czy Hawkeye.

Disney+ będzie prawdopodobnie dostepny na Apple TV (i być może na innych sprzętach Apple).

Robi się bardzo ciekawie na rynku serwisów VOD. Obecny lider, Netflix, ma pełne prawo do obaw.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: