Nadchodzi Disney+, czyli nowy serwis VOD, który powalczy z Netflixem i Apple TV+. Bynajmniej nie jest to serwis wyłącznie dla dzieci

Łukasz Bernaczyk   12 kwietnia 2019

Wczoraj w Los Angeles Disney ogłosił datę premiery i kilka istotnych detali dotyczących swojego serwisu VOD – Disney+. Jak wiemy, swój serwis wideo zaprezentowało też niedawno Apple. Wygląda na to, że nachodzą ciężkie czasy dla Netflixa.

berrolia

Disney+: data premiery i cena

Prezes koncernu Disney, Bob Iger, poinformował, że serwis streamingowy Disney+ będzie miał premierę w USA 12 listopada tego roku. Do Europy ma trafić pod koniec tegoż kwartału lub na początku 2020 r.

Przypomnę, że Apple TV+ ma wystartować „jesienią” w ponad 100 krajach, także w Polsce.

Jeśli chodzi o cenę, to jest naprawdę dobrze – opłata za 1 miesiąc subskrypcji będzie wynosiła 6,99 dol. (lub 69,99 dol. za rok), co stawia Disney+ jako najtańszego operatora VOD, przynajmniej wśród największych serwisów. Netflix kosztuje w tej chwili w Stanach Zjednoczonych 12,99 dol./miesiąc.

Nie wiadomo jeszcze, ile za miesięczną subskrypcję Disney+ będzie trzeba zapłacić w Polsce.

Oferta

Jeżeli myśleliście, że Disney+ będzie serwisem wyłącznie dla dzieci, to nie mogliście się bardziej pomylić. Nie wszyscy pewnie wiedzą, ale koncern Disney jest przecież właścicielem lub udziałowcem takich filmowych wytwórni jak:

  • Pixar
  • Touchstone Pictures
  • Hollywood Pictures
  • Lucasfilm
  • Marvel Studios
  • 21st Century Fox

W ofercie, już na starcie znajdzie się zatem 7500 odcinków seriali, 25 oryginalnych sezonów i 10 oryginalnych filmów wyprodukowanych przez Disney, 400 filmów wyprodukowanych przez wspomniane wyżej wytwórnie oraz ponad 100 hitów kinowych z ostatnich kilku lat.

Disney+ ma także zawierać osobną sekcję przeznaczoną na „świeże” hity kinowe. Już na start serwisu mają się w niej znaleźć takie pozycje, jak: Star Wars – Epizod IX, Capitan Marvel, Avengers: Endgame, Toy Story 4 oraz remake’i Król Lew i Alladyn.

Fanów Marvela z pewnością ucieszy informacja o serialach na podstawie komiksów, których na Disney+ ma być cała masa, w tym zupełnie nowe WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier czy Hawkeye.

Disney+ będzie prawdopodobnie dostepny na Apple TV (i być może na innych sprzętach Apple).

Robi się bardzo ciekawie na rynku serwisów VOD. Obecny lider, Netflix, ma pełne prawo do obaw.

PROMOCJA: Słuchawki wokółuszne Denon AH-GC30 z ANC tańsze o 400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: