Apple dołoży się do odbudowy katedry Notre Dame

Tomek Czech   16 kwietnia 2019

Jak wszyscy wiemy, wczoraj ogień trawił paryską katedrę Notre Dame. Choć na szczęście nie spłonęła doszczętnie, zniszczenia są ogromne (wiele dzieł sztuki czy innych zabytkowych elementów utraciliśmy bezpowrotnie). Odbudowę katedry jeszcze wczoraj zapowiedział prezydent Francji, Emmanuel Macron. Dzisiaj chęć finansowego wsparcia odbudowy zadeklarowało wiele organizacji i firm, w tym Apple.

berrolia

O tym, że Apple przekaże pieniądze na odbudowę Notre Dame poinformował na Twitterze Tim Cook (nie zdradził, jaka będzie to kwota).

W imieniu Apple szef firmy wyraził ubolewanie i solidarność z Francuzami i wszystkimi innymi ludźmi na świecie, „dla których Notre Dame jest symbolem nadziei”.

Wcześniej finansowe wsparcie zadeklarowały m.in. rodziny, do których należą marki Gucci i Louis Vuitton. O wsparcie funduszu odbudowy katedry zaapelowały też do wszystkich muzułmanów Wielki Meczet Paryża oraz Unia Meczetów Francji. Podobny apel do europarlamentarzystów wystosował Parlament Europejski, a do wszystkich państw członkowskich UE przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

 

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: