Jak będzie wyglądała potrójna kamera w iPhonie 11?

Tomek Czech   29 kwietnia 2019

Nie ma już praktycznie wątpliwości, że w tegorocznych flagowych iPhone’ach pojawi się potrójna tylna kamera. Pytanie tylko: jak dokładnie będzie wyglądała?

berrolia

iPhone 11 (2019) – potrójna kamera

Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że będą to trzy obiektywy rozmieszczone na planie trójkąta na kwadratowym wybrzuszeniu.

Taki wygląd „plecków” nowego iPhone’a budzi co prawda wśród fanów Apple spore kontrowersje, ale miejmy na uwadze, że wszystkie wizualizacje takiego rozwiązania to na razie rendery tworzone przez mniej lub bardziej uzdolnionych grafików. Należy się spodziewać, że finalne rozwiązanie, zaprezentowane jesienią przez Apple, będzie zdecydowanie bardziej atrakcyjne wizualnie (choć oczywiście nie musi – na przeszkodzie mogą stanąć ograniczenia natury technicznej).

Na razie widzieliśmy takie opcje:

Na niektórych z tych renderów potrójna kamera wygląda fatalnie, ale pewnie przyznacie, że na przykład na ostatnich dwóch już zdecydowanie lepiej.

Są jeszcze opcje z podobnym rozmieszczeniem obiektywów, ale bez wybrzuszenia.

Pojawiły się też doniesienia, że Apple testowało prototyp z trzema kamerami ułożonymi poziomo w jednym rzędzie. 

Z komentarzy wynika, że większości użytkowników najbardziej podobałaby się opcja z obiektywami ułożonymi pionowo, jeden pod drugim. Prawdopodobnie wynika to stąd, że właśnie do takiego rozmieszenia przyzwyczaiły nas iPhone X i XS/XS Max.


O tym, jak będzie to wyglądało w rzeczywistości, przekonamy się we wrześniu.

Dajcie znać, które rozwiązanie podoba Wam się najbardziej.

ZENS Liberty Glass Edition - już dostępna w Polsce!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: