iPad Pro coraz bliżej Maca: obsługa myszki i menadżer plików z prawdziwego zdarzenia – nowy koncept iOS 13 (wideo)

Łukasz Bernaczyk   29 kwietnia 2019

Po sieci krąży już masa informacji dotyczących nowych funkcji w nadchodzącym iOS 13. Zmiany mają być duże, a w niektórych przypadkach nowe funkcjonalności zbliżone będą do tych znanych z macOS. Artysta Guilherme Martins Schasiepen postanowił przedstawić własną wizję tych nowości na nowym koncepcie.

berrolia

iPad Pro + Magic Mouse

Pierwszą i chyba największą nowością w koncepcie iOS 13 jest wsparcie dla myszki na iPadzie. Przyznacie, że wizja obsługi iPada Pro za pomocą Magic Mouse przynajmniej przy części wykonywanych czynności wydaje się bardzo kusząca i uzasadniona.

Aplikacje w oknach i gesty

Obsługa myszki wymusza po części kolejne zmiany – aplikacje działające w oknach i możliwość swobodnego przechodzenia pomiędzy aplikacjami, dzięki obsłudze gestów Magic Mouse.

Menadżer plików, stosy i dark mode

W koncepcie widzimy także rozbudowany menadżer plików z funkcjonalnościami znanymi z macOS, jak np. automatyczne układanie plików w stosy. Pojawia się też nowe, rozbudowane centrum kontroli, no i oczywiście wyczekiwany dark mode.

Mam nadzieję, że zilustrowane nowości znajdziemy w oficjalnej wersji iOS 13, którą powinniśmy po raz pierwszy zobaczyć już w czerwcu podczas WWDC 2019.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: