Test szybkości: iOS 14 vs. iOS 13 na iPhonie 6s, SE, 7, 8 i XR (wideo)

Łukasz Bernaczyk   24 czerwca 2020

W poniedziałek na WWDC 2020 Apple zaprezentowało iOS 14. Zaraz potem udostępniło deweloperom pierwszą wersję beta, co umożliwiło poznanie odpowiedzi na jedno ważne pytanie: jak nowy system działa na starszych iPhone’ach (np. 6s, SE, 7 czy 8), czy czasem ich nie spowalnia?

berrolia

iOS 13 vs. iOS 14 – test szybkości na iPhone 6s, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 8, iPhone XR

Porównanie w formie wideo wykonał youtuber prowadzący kanał AppleBytes, który kładł obok siebie dwa smartfony tej samej generacji, jednego z zainstalowanym iOS 14 beta 1 i drugiego z iOS 13.5.1, otwierał różne aplikacje i porównywał szybkość reakcji obu systemów operacyjnych.

W teście wzięły kolejno udział: iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8 oraz iPhone XR.

Jak zobaczycie na wideo, różnica w działaniu iOS 13 i iOS 14 była minimalna, często ledwo zauważalna. W niektórych przypadkach starszy iOS 13 działał minimalnie szybciej, na przykład podczas uruchamiania systemu na iPhonie SE. Pamiętajcie jednak, że iOS 14 użyty w teście to dopiero pierwsza, deweloperska beta, która będzie jeszcze dopracowywana przez następne miesiące, przed premierą wersji finalnej.

Produkty Apple w super cenach

Źródło
Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: