iOS 14 cieszy się dużą popularnością – rozpowszechnia się znacznie szybciej niż iOS 13

Łukasz Bernaczyk   22 września 2020

Według danych firmy Mixpanel badającej tak zwane “przyjęcie” różnych systemów operacyjnych, iOS 14 i iPadOS 14, które oficjalną premierę miały niespełna tydzień temu, są już zainstalowane na blisko 30% wszystkich aktywnych telefonów i tabletów Apple. To lepszy wynik, niż iOS 13.

berrolia

Przyjęcie iOS 14/iPadOS 14

Co prawda Apple podaje oficjalne dane na temat przyjęcia swoich nowych systemów operacyjnych, jednak zwykle pierwszy raz ma to miejsce około miesiąca po ich premierze.

Firma Mixpanel zajmująca się analityką rynku urządzeń mobilnych, na podstawie danych pochodzących z własnych narzędzi badających ruch w internecie wyliczyła, że obecnie systemy iOS 14 i iPadOS 14 są zainstalowane na 29,15% wszystkich aktywnych urządzeń Apple.

Jednocześnie 66,07% stanowią iPhone’y i iPady działające pod kontrolą iOS 13, a tylko 7,61% urządzeń działa na starszych systemach operacyjnych od Apple.

Nowe systemy operacyjne iOS 14 i iPadOS 14 uzyskały tym samym wynik lepszy niż iOS 13, który w ubiegłym roku,  tydzień po premierze odnotował przyjęcie na poziomie 20%.

Dobre przyjęcie iOS 14 nie budzi zdziwienia. Już pierwsze wersje beta miały opinię najbardziej stabilnych od lat. Nie słychać też narzekań na wersję finalną. Po reakcjach wielu użytkowników widać, że bardzo polubili nowy system, zwłaszcza widżety.

Listę wszystkich nowości w iOS 14 znajdziesz tutaj, a w iPadOS 14 – tutaj.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: