Pobierz oficjalne instrukcje Apple do samodzielnej naprawy iPhone’a

Łukasz Bernaczyk   28 kwietnia 2022

Wczoraj Apple uruchomiło program samodzielnej naprawy iPhone’a, bez konieczności korzystania z serwisów Apple. Poniżej znajdzie oficjalne instrukcje firmy z Cupertino, opisujące proces naprawy i wymiany poszczególnych podzespołów iPhone’a.

berrolia

Apple Self Service Repair – instrukcje naprawy iPhone’a

Program Apple Self Service Repair umożliwia wykonanie napraw iPhone’ów 12 i 13 oraz iPhone’a SE 3. generacji we własnym zakresie, przy użyciu oryginalnych podzespołów, zamówionych w nowootwartym, specjalnym sklepie internetowym Apple – Self Service Rerair Store.

W ten sposób możemy sami dokonać wymiany, np. baterii, ekranu, kamery czy silnika haptycznego w naszym iPhonie. Niedługo program ma zostać rozszerzony na Maka z układami  Apple Silicon.

Co prawda program Apple Self Service Repair działa na razie wyłącznie na terenie USA i nie wiemy, kiedy trafi do Polski (Apple zdradziło tylko, że jeszcze w tym roku trafi do Europy), to jednak z pewnością wiele osób z pewnością chętnie przyjrzy się oficjalnym instrukcjom przygotowanym przez Apple, szczegółowo pokazującymi na zdjęciach, jak wymienić daną część w iPhonie (można np. przyjrzeć się wszystkim narzędziom i maszynom stworzonym przez firmę z Cupertino).

Oto linki do dostępnych podręczników:

A my przypominamy, żeby – przynajmniej do czasu pojawienia się programu samodzielnych napraw w Polsce – korzystać z usług autoryzowanych serwisów Apple. Czym różnią się one od nieautoryzowanych punktów napraw wyjaśniliśmy w tym wpisie: 6 największych różnic między autoryzowanym a nieautoryzowanym serwisem Apple

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: