Apple Watch Series 6 ma większą baterię niż Series 5 i jest od poprzednika minimalnie cieńszy

Tomek Czech   22 września 2020

iFixit tradycyjnie zabrało się do rozbierania na części nowych urządzeń Apple zaraz po ich premierze. Tym razem na pierwszy ogień poszedł Apple Watch Series 6. Okazało się, że – zgodnie z przewidywaniami – ma on nieco większą baterię niż jego poprzednik. Jest też od niego minimalnie cieńszy.

berrolia

Apple Watch Series 6 – bateria i pozostałe komponenty

Okazuje się, że bateria w Apple Watch Series 6 z kopertą 44 mm ma 303,8 mAh pojemności (1,17 Wh), czyli o 3,5% więcej niż akumulator w Apple Watch Series 5 w tym samym rozmiarze.

Z kolei model Apple Watch Series 6 z kopertą 40 mm ma baterię o pojemności 265,9 mAh (1,024 Wh), co oznacza wzrost o 8,5% w porównaniu z poprzednim modelem.

Apple oficjalnie podaje, że czas pracy na baterii jest identyczny w przypadku Series 5 i Series 6 – wynosi 18 godzin. Większa bateria w najnowszym zegarku była z pewnością potrzebna przede wszystkim dla zaspokojenia energetycznych potrzeb sensorów odpowiedzialnych za pomiar saturacji tlenowej. Być może nowy, bardziej wydajny chip S6 jest również bardziej energochłonny.

Apple Watch Series 6 (w kopercie 44 mm) jest minimalnie cieńszy od poprzednika (10,4 mm vs. 10,74 mm). Różnica jest oczywiście niezauważalna gołym okiem, ale technicy z iFixit są pod wrażeniem, że Apple udało się umieścić większą baterię i większy silnik haptyczny w nieco mniejszej obudowie.

Specjaliści z iFixit odnotowują też usuniecie Force Touch i pochwalają taki ruch ze strony Apple (choć z bólem serca)- według nich, elementy hardware’u odpowiedzialne za Force Touch były bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia.

Zobacz: Wszystko, co trzeba wiedzieć o Apple Watch Series 6

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: