Apple Watch Series 6 z większą baterią i nową funkcją pomiaru saturacji tlenowej

Łukasz Bernaczyk   3 sierpnia 2020

O nowej, szóstej już generacji smart zegarka od Apple nie słyszeliśmy ostatnio zbyt wiele. Ale w sieci pojawił się właśnie raport od DigiTimes, według którego funkcja pomiaru saturacji tlenowej będzie możliwa w Apple Watch Series 6 dzięki specjalnemu nowemu sensorowi. Zegarek z Cupertino ma też zostać wyposażony w nieco większą baterię.

berrolia

Pomiar saturacji tlenowej w Apple Watch Series 6

Poziom nasycenia krwi tlenem to waży wskaźnik jeśli chodzi o zdrowie człowieka. Zbyt niski poziom nasycenia na początku może skutkować drobnymi dolegliwościami, np. dusznościami, a w dłużej perspektywie groźnym niedotlenieniem organizmu. Monitorowanie tego poziomu pozwala szybko zorientować się, że coś jest nie tak i podjąć odpowiednie kroki, czyli przede wszystkim udać się do lekarza.

O tym, że Apple Watch Series 6 ma posiadać funkcję pomiaru saturacji tlenowej pisałem już na początku marca. Wtedy nie było wiadomo, czy funkcjonalność ta trafi wyłącznie do najnowszej wersji zegarka Apple, czy może zostanie też odblokowana dla starszych urządzeń, gdyż wiele wskazywało na to, że może to być kwestia wyłącznie software’owa – bo pamiętajmy, że już w pierwszym modelu Apple Watcha znaleziono sensory służące do pomiaru nasycenia krwi tlenem.

Teraz wygląda na to, że sprawa wydaje się być przesądzona i pomiar saturacji tlenowej trafi wyłącznie do Apple Watch Series 6. DigiTimes w swoim raporcie pisze, że funkcja ta będzie możliwa dzięki nowemu sensorowi, który specjalnie dla najnowszego modelu smartwatcha z Cupertino wyprodukuje firma ASE Technology.

Apple Watch Series 6 z większą baterią

W sieci pojawiło się też zdjęcie baterii, w którą z dużym prawdopodobieństwem zostanie wyposażony najnowszy zegarek od Apple. Ma ona pojemność 303,8 mAh, co w porównaniu z pojemnością baterii w obecnym modelu wynoszącą 296 mAh nie jest dużym skokiem, ale wydaje się, że w połączeniu z jeszcze większą optymalizacją pozwoli utrzymać dotychczasowy czas pracy na jednym ładowaniu przy dodaniu nowych funkcji i sensorów.

Apple Watch Series 6 zadebiutuje zapewne podczas konferencji prezentującej iPhone’y 12, której spodziewamy się we wrześniu lub na początku października.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: