Raport: premiera iPhone’a 12 może się odbyć w dwóch etapach

Łukasz Bernaczyk   3 sierpnia 2020

Kilka dni temu Apple przyznało, że sklepowa premiera iPhone’a 12 może mieć kilkutygodniowe opóźnienie. Według najnowszego raportu DigiTimes firma z Cupertino może podzielić proces wprowadzania nowych iPhone’ów do sprzedaży na dwa etapy.

berrolia

iPhone 12 – premiera i początek sprzedaży

Dla osób mniej zorientowanych w temacie przypomnę, że w tym roku Apple ma zaprezentować aż cztery nowe iPhone’y z serii “12”:

  • iPhone 12 z ekranem o przekątnej 5,4 cala;
  • iPhone 12 “Max” z ekranem o przekątnej 6,1 cala;
  • iPhone 12 Pro z ekranem o przekątnej 6,1 cala;
  • iPhone 12 Pro Max z ekranem o przekątnej 6,7 cala.

O ile konferencja, na której zaprezentowane zostaną wszystkie wyżej wymienione smartfony może odbyć się tradycyjnie w pierwszej połowie września (ostatnie doniesienia wskazują na datę 8 września), o tyle rozpoczęcie sprzedaży iPhone’ów z linii “12” będzie opóźnione, o czym informowało ostatnio oficjalnie Apple.

Przyczyną opóźnienia jest oczywiście pandemia koronawirusa oraz skutki jakie wywołała, w tym opóźnienia w produkcji podzespołów do nowych iPhone’ów. W sieci już od dawna mówiło się o tych opóźnieniach, wskazując przy tym różne prawdopodobne daty premiery sklepowej iPhone’a 12 – jedni pisali o październiku, a nawet listopadzie, a najwięksi pesymiści wskazywali nawet początek 2021 roku.

Dwuetapowa premiera iPhone’a 12

W swoim najnowszym raporcie DigiTimes pisze, że cztery modele iPhone’a 12 mogą zostać wprowadzane do sprzedaży w dwóch etapach.

W pierwszym etapie do sklepów mają trafić dwa modele z ekranem o przekątnej 6,1 cala, czyli tańszy iPhone 12 “Max” oraz iPhone 12 Pro. W drugim etapie w sprzedaży pojawiłyby się dwa pozostałe modele, czyli Phone 12 z ekranem o przekątnej 5,4 cala oraz iPhone 12 Pro Max z 6,7-calowym ekranem.

DigiTimes nie podaje szczegółów na temat tego, kiedy miałyby się odbyć obydwa etapy – czy opóźnienie będzie dotyczyć wszystkich nowych iPhone’ów, tylko jedne zadebiutują wcześniej niż inne, czy też modele z ekranem 6,1″ trafią do sprzedaży jeszcze we wrześniu, a opóźniona będzie jedynie sklepowa premiera dwóch pozostałych modeli 5,4″ i 6,7″.

Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na oficjalne informacje od Apple lub na kolejne przecieki, zwłaszcza od analityka Ming-Chi Kuo oraz Marka Gurmana z Bloomberga.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: