Apple oficjalnie potwierdza: premiera iPhone’a 12 opóźniona

Tomek Czech   31 lipca 2020

Przyzwyczailiśmy się, że nowe iPhone’y trafiają do sprzedaży we wrześniu (w ostatnich latach jedynie iPhone X i iPhone XR pojawiły się nieco później). W tym roku będzie jednak inaczej – Apple oficjalnie przyznało wczoraj, że premiera iPhone’a 12 jest nieco opóźniona.

berrolia

iPhone 12 – premiera “kilka tygodni później”

Podczas wczorajszej telekonferencji po ogłoszeniu wyników finansowych za drugi kwartał 2020 r., dyrektor finansowy Apple – Luca Meastri przyznał, że nowy iPhone’y trafią do sprzedaży kilka tygodni później, niż zazwyczaj.

Jak wiecie, w zeszłym roku zaczęliśmy sprzedawać iPhone’a 11 i 11 Pro pod koniec września. Spodziewamy się, że w tym roku stanie się to kilka tygodni później.

Kiedy więc spodziewać się sklepowej premiery czterech modeli iPhone’a 12? Jeśli “kilka tygodni poźniej” oznacza nie więcej niż cztery tygodnie opóźnienia, nowe telefony trafią do sprzedaży jeszcze w październiku, najprawdopodobniej w jego drugiej połowie.

O październikowej dacie premiery iPhone’a 12 (a także nowych iPadów) informował już kilka dni temu wiarygodny leaker Jon Prosser.

Jeśli opóźnienie będzie większe niż cztery tygodnie, iPhone 12 pojawi się na rynku w listopadzie lub jeszcze później, ale to mało prawdopodobny scenariusz. W tym momencie wygląda na to, że powinniśmy szykować się na październik.

Sprawdź na swoim iPhonie, jak mały będzie 5,4-calowy iPhone 12.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: