Kolejne rekordowe wyniki finansowe Apple – znaczny wzrost przychodów, świetna sprzedaż Maców i iPadów

Tomek Czech   31 lipca 2020

Apple ogłosiło wyniki finansowe za drugi kalendarzowy (i trzeci fiskalny) kwartał 2020 r. Przychody firmy wyniosły 59,7 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 11% w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Firma sprzedała nieco więcej iPhone’ów niż przed rokiem, ale prawdziwymi hitami sprzedażowymi były Maki i iPady.

berrolia

Wynika finansowe Apple – drugi kwartał 2020

Mimo wielu ograniczeń związanych z pandemią, Apple odnotowało kolejny świetny kwartał – wszystkie produkty i usługi sprzedawały się jeszcze lepiej niż przed rokiem i to we wszystkich regionach geograficznych.

Największy wzrost przychodów firma z Cupertino zanotowało w przypadku iPadów i Maków. Zapewne z dwóch głównych powodów – zapotrzebowania na te produkty przy przejściu milionów ludzi na całym świecie na pracę zdalną (home office), a także faktu, że właśnie w poprzednim kwartale Apple wprowadziło na rynek nowe modele tych produktów (nowy MacBook Air 2020, nowy MacBook Pro 13”, nowe iPady Pro 11” i 12,9”).

Przychody ze sprzedaży produktów w drugim kwartale 2020 r. z podziałem na kategorie:

  • iPhone: 26,42 mld dol. (+1,66%);
  • Mac: 7,08 mld dol. (+21,63%);
  • iPad: 6,58 mld dol. (+31,04);
  • urządzenia ubieralne i akcesoria: 6,45 mld dol. (+16,74%);
  • usługi: 13,16 mld dol. (+14,85%).

Apple na czysto zarobiło w tym okresie 11,25 mld dolarów.

Struktura przychodów Apple w 2Q 2020:

Sprzedaż w poszczególnych regionach geograficznych:

 

W reakcji na kolejne bardzo dobre wyniki finansowe akcje firmy z Cupertino odnotowały 5-procentowy wzrost na nowojorskiej giełdzie.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: