Wyciekają daty dwóch jesiennych konferencji Apple. Poznaliśmy datę premiery iPhone’a 12?

Tomek Czech   27 lipca 2020

Jeden z dość znanych twitterowych leakerów@ihacktu, podał daty dwóch jesiennych konferencji produktowych Apple. Jeśli jego informacje się potwierdzą, konferencje odbędą się 8 września i 27 października.

berrolia

Konferencja Apple (wrzesień 2020) – premiera iPhone 12 i innych sprzętów

Najważniejsza w roku konferencja Apple ma się według źródeł @ihacktu odbyć 8 września. To dość prawdopodobna data – w ostatnich latach Apple kilkukrotnie organizowało swój coroczny event właśnie w drugi wtorek września.

Na tej konferencji firma z Cupertino ma pokazać iPhone’a 12 (a dokładniej – cztery nowe modele swojego tegorocznego flagowca), nowy model zegarka – Apple Watch Series 6, budżetowego iPada z ekranem 10,2”/10,8” (być może będzie to nowy iPad Air) oraz matę do bezprzewodowego ładowania kilku urządzeń jednocześnie – AirPower (niedawno pisaliśmy o tym, że Apple wznowiło prace nad porzuconym kiedyś projektem).

Konferencja Apple (październik 2020) – MacBooki z Apple Silicon i… Apple Glass?

Według @ihacktu, Apple zorganizuje w tym roku jeszcze jedną konferencję – 27 października, której głównymi bohaterami będą pierwsze Maki z procesorem stworzonym w Cupertino – Apple Silicon. W pierwszej kolejności w takie chipy Apple ma wyposażyć MacBooka Air i 13-calowego MacBooka Pro.

Zdaniem informatorów leakera, podczas konferencji 27 października Apple ma zaprezentować także nowy model iPada Pro (to akurat wydaje się mało prawdopodobne – w tym roku zadebiutowały już nowe iPady z serii Pro) oraz być może po raz pierwszy pokazać światu całkowicie nowy produkt – inteligentne okulary AR, roboczo nazywane „Apple Glass”.

Na zaprezentowanie okularów firma z Cupertino ma zdecydować się tylko w przypadku, gdy uda się zorganizować konferencję z udziałem gości, a nie wyłącznie wirtualną. Biorąc pod uwagę, że nie zanosi się na to, żeby pandemia koronawirusa pozwoliła na taki ruch, możemy dość bezpiecznie założyć, że Apple Glass jednak nie zobaczymy w tym roku. Według analityka Ming-Chi Kuo i leakera Jona Prossera, Apple zamierza wprowadzić swoje smart-okulary do sprzedaży już w 2021 r.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: