Nowy Apple Pencil z funkcją pomiaru kolorów rzeczywistych obiektów?

Łukasz Bernaczyk   27 lipca 2020

Apple otrzymało nowy patent na specjalną wersję swojego rysika Apple Pencil, wyposażenego w sensory pozwalające na pobieranie próbki koloru z dowolnego obiektu w świecie rzeczywistym, a następnie zapisanie go w formie cyfrowej.

berrolia

Apple Pencil zbada kolor dowolnego obiektu

Amerykański Urząd Patentów i Znaków Zastrzeżonych przyznał Apple patent na „system komputerowy z badającym próbki kolorów rysikiem”. Z opisu patentu można wywnioskować, że chodzi o nową wersję Apple Pencil. Rysik miałby zostać wyposażony w czujniki pozwalające na zbadanie koloru dowolnego obiektu i przeniesienie tego koloru w formie cyfrowej do programów graficznych.

Próbkowanie kolorów przez Apple Pencil

Nowy Apple Pencil miałby zostać wyposażony w detektory świetlne, które po dotknięciu rysikiem dowolnej powierzchni pozwolą na dokładne zbadanie koloru obiektu i zapisaniu go w formie cyfrowej na iPhonie lub iPadzie.

Wspomniane fotodetektory miałyby się znaleźć w drugiej końcówce rysika Apple i być  dodatkowo wyposażone we własne źródła światła, które pozwolą na dokładniejszy pomiar koloru badanej powierzchni.

We wniosku patentowym Apple wspomina, że rysik wyposażony w czujniki do precyzyjnego rozpoznawania kolorów mógłby być wykorzystywany w różnoraki sposób, np. do kalibrowania monitorów i drukarek.

Jak zwykle przy wnioskach patentowych trzeba nadmienić, że nie mamy pewności, czy nowy Apple Pencil z próbkowanie kolorów trafi kiedykolwiek do produkcji.

Apple, podobnie jak inne firmy technologicznie często patentuje różne rozwiązania, a tylko pewna ich część ostatecznie trafia do finalnych produktów, sprzedawanych przez giganta z Cupertino.

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: