Apple się nie poddało – prace nad AirPower trwają. Wycieka zdjęcie prototypu

Tomek Czech   18 czerwca 2020

We wrześniu 2017 r. Apple hucznie zapowiedziało wprowadzenie na rynek przełomowej ładowarki bezprzewodowej, potrafiącej jednocześnie ładować nawet trzy urządzenia (w tym Apple Watcha), bez względu na miejsce, w których na macie te urządzenia położymy. Półtora roku później firma z Cupertino przyznała się jednak do porażki – mimo ponad dwóch lat prac nad ładowarką, nie udało się osiągnąć zadowalającego końcowego rezultatu i projekt został anulowany.

Później jednak zaczęły docierały do nas głosy, że prace nad AirPower zostały po ciuchu wznowione. Dzisiaj mamy tego dowód – Jon Prosser, jeden z najbardziej wiarygodnych w ostatnim czasie leakerów, opublikował zdjęcie prototypu ładowarki i podzielił się kilkoma informacjami na jej temat.

berrolia

AirPower – rektywacja

W kwietniu Jon Prosser poinformował, że inżynierowie Apple otrzymali prototypy maty ładującej, roboczo nazwanej “C68”. Miała być wyposażona w chip A11, który zapewniał lepsze zarządzanie energią i ochronę przed przegrzewaniem, co było największym problemem oryginalnej AirPower i przyczyną anulowania projektu.

Prosser udostępnił wtedy niewyraźne zdjęcie fragmentu prototypu “C68”.

Dzisiaj opublikował dwa nowe zdjęcia, znacznie lepszej jakości, w tym jedno pokazujące całe urządzenie, na którym umieszczone są słuchawki AirPods i Apple Watch.

Prototyp “C68” wygląda na tych zdjęciach dokładnie tak, jak oryginalna AirPower na zdjęciach promocyjnych Apple.

Prosser poinformował też, że firmie z Cupertino udało się dodać wsparcie dla Apple Watcha, z którego ładowaniem jeszcze dwa miesiące temu prototyp sobie nie radził.

Urządzenie jest wyposażone w port USB-C.

Niestety leaker nie podał żadnych informacji na temat przewidywanej daty premiery nowej wersji AirPower. Można przypuszczać, że nie została ona jeszcze ustalona – tym razem Apple na pewno nie zaryzukuje ogłoszenia daty premiery zanim nie upewni się, że ma w juz gotowy produkt, działający w 100% tak, jak zakładano.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: