Raport: notch w iPhonie 12 nie będzie mniejszy, tylko jeden nowy model ze skanerem LiDAR

Tomek Czech   18 czerwca 2020

Youtuber EverythingApplePro podzielił się dzisiaj na Twitterze nowymi informacjami na temat iPhone’a 12. Według niego, wiele wcześniejszych doniesień o nowych flagowcach z Cupertino było błędnych, bo opierały się wczesnych, nieaktualnych schematch CAD, które wyciekały z chińskich fabryk.

berrolia

iPhone 12: taki sam notch, LiDAR tylko w jednym modelu

Z najnowszych informacji, do których dotarł youtuber wynika, że iPhone 12 przyniesie nieco mniej zmian, niż się spodziewano.

Po pierwsze, notch ma mieć dokładnie taki sam rozmiar i kształt, jak w obecnych modelach. Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że Apple w tym roku znacznie zredukuje rozmiar notcha, dzięki dalszej miniaturyzacji sensorów wchodzących w skład kamery TrueDepth.

Po drugie, skaner LiDAR, który po raz pierwszy pojawił się w nowych iPadach Pro, ma trafić jedynie do największego z nowych modeli, czyli 6,7-calowego iPhone’a 12 Pro Max. Do tej pory wydawało się, że zostanie w niego wyposażony również drugi, 6,1-calowy model Pro.

Po trzecie, widoczna na niektórych schematach CAD podłużna płytka na prawej bocznej ramce okazuje się być anteną 5G mmWave, a nie złączem Smart Connector, jak wcześniej myślano. Zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami, w superszybkie modemy 5G wykorzystujące fale milimetrowe (mmWave) mają być wyposażone dwa nowe modele – iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max.

Premiera iPhone’a 12 spodziewana jest jesienią – wszystko wskazuje na to, że odbędzie się we wrześniu lub październiku.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: