watchOS 6 ma sprawić, że Apple Watch będzie jeszcze bardziej potężnym i niezależnym od iPhone’a narzędziem – lista spodziewanych nowości

Łukasz Bernaczyk   6 maja 2019

Przedpremierowy pokaz nowych systemów operacyjnych od Apple, czyli macOS 10.15, iOS 13, watchOS 6 oraz tvOS 13 już za niespełna miesiąc. Jakie nowości znajdziemy w tych systemach? Tego dowiemy się już 3 czerwca na WWDC 2019. Jednak Bloomberg pozyskał istotne informacje na temat nowości już teraz. Pisaliśmy już i nowościach w iOS 13, zobaczmy, co nowego szykuje dla nas watchOS 6.

berrolia

watchOS 6 – nowości

App Store

Największą nowością z przedstawionych w raporcie Bloomberga jest z pewnością wbudowany w watchOS 6 sklep App Store. W nowym systemie operacyjnym na Apple Watcha będziemy mogli pobierać nowe aplikacje bezpośrednio z zegarka, a nie jak obecnie za pośrednictwem apki Watch na iPhonie. Ma to jeszcze bardziej uniezależnić zegarek od smartfona z Cupertino.

Dyktafon i Kalkulator

watchOS 6 zostanie również wyposażony w aplikację Dyktafon, znaną z systemów iOS i macOS, która pozwoli na rejestrowanie notatek głosowych za pomocą Apple Watcha. Na zegarku pojawi się też w końcu aplikacja Kalkulator.

Naklejki Animoji i Memoji

Apple planuje również wprowadzić do Apple Watcha obsługę animowanych emotikonek – Animoji i Emoji, które dotychczas mogliśmy podziwiać wyłącznie na iOS.

Audio-książki

Nowy watchOS ma mieć wbudowaną nową aplikację do obsługi audiobooków, pozwalającą na odsłuch audio-książek bezpośrednio z zegarka.

Aplikacje „Dose” i „Cycles”

W watchOS 6 znajdziemy również dwie nowe aplikacje związane ze zdrowiem. Pierwszą z nich będzie apka o kodowej nazwie „Dose”, przypominająca użytkowni o konieczności zażycia leków o określonej godzinie. Druga aplikacja o nazwie „Cycles” pozwoli kobietom na śledzenie cyklu menstruacyjnego.

Nowe komplikacje

Komplikacje to obszary na tarczy Apple Watcha, wyświetlające dodatkowe informacje. watchOS 6 ma zawierać kilka nowy komplikacji, takich jak poziom hałasu, status odtwarzanego audiobooka czy poziom naładowania baterii słuchawek AirPods.

Nowe tarcze

W watchOS 6 zobaczymy też szereg nowych tarcz, a wśród nich:

  • tarcza „gradient”, oferująca tonalne przejście między kolorami wybranymi przez użytkownika;
  • co najmniej dwie tarcze z dużymi cyframi, oferowanymi w różnych krojach pisma;
  • tarcza „California”, oferująca bardzo „klasyczny” wygląd zegarka z arabskimi i rzymskimi cyframi;
  • przeprojektowana tarcza „Solar analog”, wyglądem przypominająca zegar słoneczny;
  • nowa tarcza „Infograph Subdial” zawierająca większe komplikacje, takie jak pogoda czy giełda.

Jak zaznaczają pracownicy Apple mocno związani z rozwojem watchOS 6, będący źródłem raportu Bloomberga, powyższe zmiany nowości mogą jeszcze ulec zmianie lub zostać wycofane z nadchodzącej wersji systemu.

Przecztaj też: Nie wydam 3,99 PLN na iCloud, czyli o tym, jak Kowalski nie chce płacić za dobra cyfrowe

Źródło

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: