Rewolucja w Orange: sieć przedstawia ofertę Orange Flex – „operator w aplikacji”

Tomek Czech   9 maja 2019

Od pewnego czasu Orange zapowiadało, że „zmieni reguły gry” na polskim rynku operatorów komórkowych. Dziś pomarańczowa sieć odkryła karty – przedstawiła ofertę Orange Flex, czyli „operator w aplikacji”.

berrolia

Orange Flex

Oznacz to, że możemy zostać klientami Orange bez wizyty w salonie czy podpisywania dostarczonych przez kuriera umów – wystarczy pobrać aplikację na iOS lub Androida (będą dostępne od jutra od 10:00), w której załatwimy wszystkie formalności: potwierdzimy swoją tożsamość (Orange zapewnia, że odbędzie się to „szybko i bezpiecznie” przez przesłanie skanu dokumentu tożsamości i zdjęcia twarzy, które zostaną porównane przez system weryfikacji biometrycznej) i wybierzemy plan taryfowy. W każdym momencie będziemy mogli też włączyć i wyłączyć dodatkowe usługi.

Płatności odbywają się przez podpiętą do naszego konta kartę płatniczą.

Jeśli mamy smartfona wspierającego eSIM, od razu możemy zacząć korzystać z usługi. Jeśli nie, fizyczną kartę SIM dostarczy nam kurier. Można ją też odebrać w dowolnym salonie w Polsce.

Kontakt z konsultantami będzie możliwy przez aplikację 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Orange Flex – plany taryfowe

We wszystkich planach mamy nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy. Różnią się więc one tylko ceną i wielkością pakietu danych w Polsce i UE.

Źródło: telepolis.pl

W każdej chwili można dokupić dodatkowy pakiet danych – 1 GB (3 zł), 5 GB (10 zł) lub 10 GB (15 zł).

Swój plan można zmieniać na wyższy lub niższy bez dodatkowych opłat co miesiąc.

Dostęp do portali społecznościowych – Facebooka, Instagrama, TikToka, Snapchata, Twittera, Pinteresta, Messengera, WhatsAppa i Vibera – jest darmowy w ramach Social Pass.

Oprócz darmowego Social Pass, istnieją dwa dodatkowe, płatne pakiety:

  • Music Pass: korzystanie z serwisów Tidal, Deezer, Apple Music, Amazon Music i Polskie Radio nie będzie zużywać danych z pakietu;
  • Video Pass: darmowy transfer z YouTube, Netflix, HBO GO, vod.pl i Orange TV Go.

Music Pass będzie dostępny za darmo do 17 sierpnia. Potem będzie kosztował 5 zł miesięcznie. Cena Video Pass to 20 zł/mc.

W każdym momencie można też zamówić dodatkową kartę SIM, żeby korzystać ze swojego numeru na innym urządzeniu. Przez pierwsze 6 miesięcy usługa jest darmowa, później płacimy 9 zł miesięcznie.

Obecni klienci Orange, korzystający mobilnych ofert abonamentowych (poza Orange Love) będą mogli przenieść swoje usługi do Orange Flex na sześć miesięcy przed końcem umowy.

Przeczytaj też: Apple Watch LTE z eSIM – jedno z moich ulubionych urządzeń z Cupertino (recenzja)

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

 

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: