iOS 13 – kolejny świetny koncept zbliżający iOS do macOS

Łukasz Bernaczyk   9 maja 2019

Kiedy my relaksowaliśmy się podczas długiego, majowego weekendu, grafik Daniel Korpai nie próżnował i stworzył koncept Findera dla iPada w nadchodzącym iOS 13. Co najciekawsze, głównym założeniem projektu nie był sam wygląd nowego systemu, lecz przede wszystkim jego wzbogacona funkcjonalność. Trzeba przyznać, że ta wizja otwiera zupełnie nowe możliwości dla iOS na iPadzie.

berrolia

iOS 13 – dark mode i Finder z prawdziwego zdarzenia

Jak sami zobaczycie na poniższym wideo, koncept ukazuje kilka ciekawych, nowych aspektów, które pewnie większość z Was z chęcią zobaczyłaby w iOS 13.

Do najważniejszych nowinek zaliczyłbym:

  • Finder – menadżer plików z prawdziwego zdarzenia, znany z macOS;
  • obsługa dysków zewnętrznych i sieciowych;
  • tryb ciemny;
  • znacznie rozszerzona wielozadaniowość;
  • możliwość zmiany widoku plików w Finderze;
  • opcja „szybki podgląd”.

Przypomnijmy, że premierowy pokaz systemu iOS 13 odbędzie się już za niespełna miesiąc, podczas tegorocznej konferencji WWDC 2019 w San Jose, zaplanowanej na 3-7 czerwca.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: