Aktualne zdjęcia satelitarne Ziemi jako tapeta dla Twojego Maca

Łukasz Bernaczyk   8 maja 2019

Mamy dla Was nie lada gratkę – małą aplikację, która pozwoli ustawić satelitarne zdjęcia Ziemi jak tapetę w systemie macOS. Jakby tego było mało, możecie sami wybrać ujęcie naszego globu z jednej z satelit, a zdjęcia będą się automatycznie odświeżać.

berrolia

Aplikacja Downlink

Autorem apki jest Anthony Colangelo. Jej działanie jest proste i genialne zarazem: program pobiera zdjęcia naszej planety robione przez jedną z trzech satelit krążących po orbicie okołoziemskiej.

Program „chowa się” do górnego paska menu macOS. Po kliknięciu małej ikonki talerza satelitarnego do wyboru mamy jedno z ośmiu ujęć satelitarnych kamer.

Wybrane zdjęcie w wysokiej rozdzielczości automatycznie ląduje jako tło biurka i w zależności od preferencji użytkownika jest odświeżane z częstotliwością 20 minut lub 1 godziny.

Apkę można pobrać za darmo pobrać z App Store.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: