Marantz Melody X z AirPlay 2 i sterowaniem przez Siri – wymarzony amplituner ambitnego Apple-usera (zwłaszcza w promocji z TIDAL HiFi na pół roku gratis…)

Tomek Czech   14 maja 2019

Koneserom dobrego brzmienia nie trzeba przedstawiać firmy Marantz – niezwykle cenionego producenta sprzętu HiFi, obecnego na rynku od ponad 65 lat. Amplituner sieciowy Marantza – Melody X z AirPlay 2 i możliwością sterowania głosowego przez Siri to najnowsze dziecko firmy, którym powinien zainteresować się każdy Apple-user szukający dla siebie wysokiej jakości zastawu audio, niezależnie od tego, czy preferuje muzykę cyfrową czy analogową.

Tym bardziej, że w aktualnej promocji przy zakupie Melody X otrzyma w prezencie półroczny dostęp do TIDALa w najwyższej, studyjnej jakości MASTERS.

berrolia

Marantz Melody X – elegancki dizajn, audiofilska konstrukcja

Na najnowszy model z serii Melody X czekało wielu fanów sprzętu audio na całym świecie. Do amplitunera cenionego za wyrafinowany dizajn i – przede wszystkim – najwyższą wydajność HiFi, Marantz dodał sterowanie głosowe przez Siri, Asystenta Google czy Alexę, a także obsługę niemal nieograniczonej ilości źródeł muzyki, na czele z AirPlay 2 i HEOS multiroom.

Melody X ma natywne wsparcie dla największych serwisów streamingowych, jak Spotify, TuneIn, Sound Cloud, Tidal, Napster czy Deezer. Możemy korzystać też z lokalnych bibliotek plików muzycznych zgromadzonej na dysku sieciowym NAS. Amplituner posiada odtwarzacz CD i radio FM/DAB+. Muzykę możemy też oczywiście przesyłać przez Bluetooth.

Melody X to też cztery kanały cyfrowego wzmocnienia audio o wysokiej wydajności, możliwość podpięcia dwóch par kolumn z osobną regulacją głośności oraz podpięcia głośników w audiofilskim trybie Bi-Amping, moc wyjściowa 60 W przy 6 Ohm, obsługa bezstratnych formatów FLAC, ALAC (Apple Lossless Audio Codec) i WAV, dwa wejścia optyczne, wsparcie dla Wi-Fi 2,4 i 5 GHz, duży, czytelny wyświetlacz OLED i menu w języku polskim.

Marantz Melody X – wymarzony sprzęt audio dla Apple-usera

Melody X posiada wsparcie dla AirPlay 2, czyli technologii Apple pozwalającej na przesyłanie muzyki z iPhone’a, iPada czy Maca jednocześnie do wielu głośników, które mogą znajdować się w wielu pokojach. Dzięki opcji multiroom możliwe jest przesyłanie innej muzyki do każdego z głośników. Melody X może być więc teraz częścią tego systemu.

Amplituner możemy dodać do aplikacji Dom, co pozwala nam sterować nim głosowo przez Siri. Możemy więc poprosić o odtworzenie ulubionej muzyki, zwiększenie głośność, przejście do następnego utworu, itd.

Melody X daje też możliwość przełączania się pomiędzy asystentami głosowymi, jeśli ktoś chciałby spróbować sterować nim z pomocą Google Assistant czy Amazon Alexa.

TIDAL HiFi – pół roku za darmo

W sieci specjalistycznych salonów Denon Store i w sklepie internetowym denonstore.pl trwa właśnie promocja – przy zakupie Melody X otrzymamy w prezencie voucher na półroczną subskrypcję pakietu TIDAL HiFi z najwyższą, bezstratną jakością dźwięku Masters.

Masters to jeszcze wyższa jakość niż HiFi – to jakość studyjna:

HiFi jest ponadprzeciętną jakością dźwięku, lecz mimo to z ograniczoną rozdzielczością – 44.1 kHz/16 bit. TIDAL nawiązał współpracę z MQA, aby zapewnić coś nieskończenie lepszego: autentyczną i nieskazitelną jakość dźwięku (typowo 96 kHz/24 bit) z najwyższą możliwą rozdzielczością dźwięku – brzmiącą dokładnie tak czysto, jak w studiu nagraniowym.

Melody X pozwala na słuchanie muzyki w jakości Masters po połączeniu amplitunera bezpośrednio z internetem (przewodowo lub przez WiFi) i przy użyciu aplikacji HEOS. Muzyką możemy więc sterować za pomocą iPhone’a, ale dźwięk jest jest streamowany w bezstratnym formacie bezpośrednio do urządzenia (nie poprzez smartfona).

Promocja trwa do wyczerpania voucherów. Jej szczegóły znajdziesz tutaj.

Marantz Melody X jest dostępny w wykończeniu na czarny połysk lub w klasycznym kolorze srebrno-złotym w salonach Denon Store oraz na salonydenon.pl.

***

Artykuł powstał we współpracy z siecią specjalistycznych salonów audio-video Denon Store.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: