Apple wprowadza na rynek nowego MacBooka Pro z 8-rdzeniowym procesorem i klawiaturą nowej generacji

Tomek Czech   21 maja 2019

Apple wprowadziło dzisiaj do sprzedaży nowy model 15-calowego MacBooka Pro, wyposażając go po raz pierwszy w 8-rdzeniowy procesor Intela 8. i 9. generacji. Odświeżyło również 13-calowego MacBooka Pro z Touch Barem.

berrolia

Nowy MacBook Pro (2019)

Jak podaje Apple, dzięki nowemu, 8-rdzeniowemu procesorowi nowy MacBook Pro jest dwa razy szybszy niż model z chipem 4-rdzeniowym i 60% szybszy od modelu z 6-rdzeniowym procesorem.

Nowe procesory Intela otrzymał również 13-calowy MacBook Pro, ale w jego przypadku dostępne są jedynie wersje 4-rdzeniowe (Intel Core i7 8. generacji, Turbo Boost do 4,7 GHz).

Zaprezentowane dzisiaj MacBooki Pro są też wyposażone w nową klawiaturę motylkową – jest to ulepszona, druga wersja klawiatury trzeciej generacji wprowadzonej w ubiegłym roku. Według Apple, dzięki nowemu mechanizmowi użytkownicy unikną błędu podwójnego naciśnięcia klawisza lub braku reakcji klawiatury na przyciśniecie klawisza.

Co ciekawe, nowe MacBooki Pro są od razu objęte programem naprawczym klawiatur.

Nowe MacBooki Pro (2019) – ceny

Cena podstawowego modelu nowego 13-calowego MacBooka Pro to 8999 zł (Intel Core i5, Turbo Boost do 4,1 GHz, 256 GB, 8 GB RAM).

Z kolei najtańszy 15-calowy MacBook Pro z 8-rdzeniowym procesorem (Intel Core i9, Turbo Boost do 4,8 GHz, SSD 512 GB, 16 GB RAM) kosztuje 13999 zł.

Zobacz też: Apple obniżyło ceny wyższych konfiguracji MacBooka Air, MacBooka Pro i Maca mini

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: