iPhone 11 ma umożliwić wysyłanie muzyki do dwóch urządzeń Bluetooth jednocześnie

Łukasz Bernaczyk   27 maja 2019

W końcu jakieś zupełnie nowe informacje na temat tegorocznych iPhone’ów. Do sieci trafiły informacje, według których wszystkie modele nowych iPhone’ów (2019) będą umożliwiały użytkownikowi jednoczesne podłączenie dwóch odbiorników Bluetooth. Co ciekawe, niewykluczone, że ta funkcjonalność trafi również do starszych smartfonów Apple.

berrolia

iPhone 11 z Dual Bluetooth Audio?

Wiadomość o możliwości jednoczesnego wysyłania dźwięku do dwóch urządzeń Bluetooth przez tegoroczne iPhone’y przedstawił w swoim raporcie japoński blog technologiczny Mac Otakara.

Powołując się na źródła prosto z łańcucha dostaw Apple blogerzy twierdzą, że funkcjonalność będzie podobna do opcji oferowanej obecnie przez niektóre smartony Samsunga.

Przy pomocy Dual Bluetooth Audio będziemy mogli podłączyć do iPhone’a dwie pary słuchawek Bluetooth jednocześnie lub na przykład słuchawki, aby obsługiwać połączenia telefoniczne i w tym samym czasie podłączyć się do samochodowego radia w celu odtwarzania komunikatów z nawigacji. Możliwości jest oczywiście o wiele więcej.

Obecnie jedyną możliwością podłączenia na przykład kilku głośników bezprzewodowych do jednego iPhone’a jest wykorzystanie AirPlay 2, ale niestety tylko niewielka część głośników Bluetooth obsługuje ten standard.

Co najważniejsze, wprowadzenie Dual Bluetooth Audio ma być możliwe dzięki implementacji nowego standardu Bluetooth 5.0, co oznacza, że teoretycznie możliwe będzie uruchomienie tej funkcjonalności na starszych iPhone’ach (od iPhone’a 8 w górę) poprzez uaktualnienie systemowe.

Premiera nowych iPhone’ów spodziewana jest we wrześniu.

Chcesz 50 zł na zakupy w dowolnym miejscu? To masz!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: