Znamy wygląd nowych aplikacji na Maca, które pojawią się w macOS 10.15

Tomek Czech   30 maja 2019

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że w nowej wersji macOS, którą Apple zaprezentuje już w najbliższy poniedziałek na WWDC 2019, pojawią się osobne aplikacje Muzyka, Apple TV i Podcasty, które do tej pory stanowiły część iTunes. Wczoraj 9to5Mac opublikował pierwsze screeny dwóch z nich – aplikacji Muzyka oraz Apple TV.

berrolia

Jak podaje Guilherme Rambo z 9to5Mac, obydwie aplikacje są w rzeczywistości oparte na iTunesie, dlatego też wyglądem nie różnią się zbytnio od niego – na udostępnionych przez jednego z pracowników Apple zrzutach ekranu po lewej stronie widzimy szarą kolumnę z listą zawartości danej aplikacji (utworów, albumów, filmów, itd.), a reszta miejsca będzie przeznaczona na wyświetlenie danego kontentu.

macOS 10.15 – Muzyka

Oprócz dostępu do naszej biblioteki lokalnej czy Apple Music, nowa aplikacja Muzyka będzie dawała możliwość synchronizacji naszych urządzeń przenośnych, jak iPhone’a czy iPoda.

macOS 10.15 – Apple TV

Aplikacja Apple TV będzie podzielona na pięć sekcji. Cztery z nich będą dawały dostęp do treści online (Watch Now, Movies, TV Shows, Kids), a piąta do naszej biblioteki. Każda z sekcji będzie dodatkowo podzielona na kategorie.

W macOS 10.15 pojawi się również nowa aplikacja Podcasty oraz przeprojektowana aplikacja Książki ze wsparciem dla audiobooków. Ikony tych czterech nowych programów mają wyglądać tak:

WWDC 2019

Sesja otwierająca WWDC 2019 rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 3 czerwca, o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco komentować wszystkie wydarzenia z konferencji.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: