Koniec iTunes jest bliski – nowy macOS 10.15 będzie zawierał osobne aplikacje Muzyka, TV i Podcasty

Łukasz Bernaczyk   11 kwietnia 2019

Wygląda na to, że dni iTunes na Macu w jego obecnej funkcji są policzone. Według dewelopera i redaktora 9to5Mac, Guilherme Rambo, w nadchodzącym macOS 10.15 aplikacja zostanie najprawdopodobniej rozbita na kilka osobnych programów – Muzyka, Podcasty i TV. Do tego dołączy przeprojektowana apka Książki.

berrolia

macOS 10.15 – cztery apki do multimediów

Jak dowiedzieliśmy się z marcowej konferencji Apple, na Maca ma trafić w najbliższym czasie aplikacja Apple TV, która – podobnie jak na urządzeniach z iOS i tvOS – będzie służyła do korzystania z nowego serwisu giganta z Cupertino – Apple TV+, subskrypcji innych serwisów streamingowych oraz filmów i seriali, które zostaną tam przeniesione z iTunes.

Nowe informacje podał deweloper Steve Troughton-Smith, który twierdzi twierdzi, że znalazł dowody na to, że w nowym macOS 10.15 do aplikacji Apple TV dołączą jeszcze trzy inne, również służące do obsługi multimediów. Jego tezę mają potwierdzać słowa jednego z pracowników Apple odpowiedzialnych za budowę i rozwój nadchodzącego systemu macOS 10.15, którego wersję beta spodziewamy się zobaczyć na czerwcowej konferencji WWDC 2019.

Guilherme Rambo potwierdził słowa Troughtona-Smitha i jako pierwszy pokazał nowe ikony aplikacji Podcasty i Apple TV na macOS.

Podzielony iTunes

Oprócz filmów i seriali, które teraz znajdziemy w aplikacji Apple TV, z iTunes mają być wydzielone podcasty i muzyka, które w nowym macOS zobaczymy jako oddzielne apki. Dokładnie tak, jak w iOS.

Nowa, stara aplikacja Książki

Czwartą aplikacją, która uzupełni pełną obsługę mediów w macOS 10.15 ma być gruntownie przeprojektowany program Książki. Ma on obsługiwać również audiobooki.

Marcepan

Wszystkie cztery aplikacje mają być stworzone w ramach projektu Marcepan, który zakłada uniwersalne aplikacje działające zarówno pod systemem macOS, jak i iOS.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: