Nowe funkcje, które najprawdopodobniej trafią do iOS 13 na świetnej wizualizacji

Łukasz Bernaczyk   31 maja 2019

Od konferencji WWDC 2019 i przedpremierowego pokazu systemu iOS 13 dzieli nas już zaledwie kilka dni. O nowych funkcjach systemu wiemy coraz więcej i właśnie te nowości postanowił zwizualizować grafik Álvaro Pabesio w swoim najnowszym koncepcie iOS 13.

berrolia

iOS 13 i WWDC 2019

Na wstępie przypomnę, że oficjalnie iOS 13 zobaczymy po raz pierwszy już w najbliższy poniedziałek, podczas prezentacji otwierającej konferencję WWDC 2019. Keynote rozpocznie się 03.06, o godzinie 19:00 (polskiego czasu), a sama konferencja będzie trwała aż 5 dni.

iOS 13 – koncept

Bazując na przeciekach dotyczących iOS 13, grafik Álvaro Pabesio postanowił zwizualizować nowości, które najprawdopodobniej zobaczymy w finalnej wersji mobilnego systemu operacyjnego od Apple.

Ciemny motyw systemu z pewnością spodoba się wielu użytkownikom. Mógłby być uruchamiany ręcznie z Centrym sterowania lub automatycznie, np. po zachodzie słońca.

Nowe, przeprojektowane aplikacje, takie jak Mail, Muzyka, Wiadomości i Przypomnienia.

Nowy interfejs regulacji głośności, przeprojektowane widgety, pobieranie z Safari bezpośrednio do Plików i wyszukiwanie przyjaciół w Mapach.

iOS 13 – iPad

Nowe Centrum sterowania, Launchpad i biurko na podobieństwo tego znanego z macOS.

Nowy menadżer plików ze znacznie bardziej rozbudowaną funkcjonalnością, mocno zbliżającą iOS do macOS.

Nowe Continuity pozwalające używać iPada jako dodatkowego ekranu dla Maca lub jako tabletu graficznego rozszerzającego możliwości programów w macOS.

Obsługa myszki, konta użytkowników i łatwiejsze łączenie z urządzeniami Bluetooth.

Powyższe nowości to z pewnością nie wszystko, co zobaczymy w iOS 13, a jedynie namiastka, która sprawia, że oczekiwanie na poniedziałkową prezentację na pewno nie staje się jeszcze bardziej ekscytujące.

Jestem ciekawy, ilu z Was nie wytrzyma do finalnej wersji publicznej (która pojawi się dopiero jesienią) i skusi się na zainstalowanie systemu w wersji beta.

Twoje poszukiwania maski idealnej właśnie dobiegły końca

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: