Jak długo Apple wspierało poszczególne modele iPhone’a? Rekordzistą jest iPhone 5s [infografika]

Łukasz Bernaczyk   4 lipca 2019

Dość niedocenianą zaletą iPhone’ów jest ich żywotność mierzona wsparciem dla kolejnych uaktualnień systemowych. Serwis Statista opublikował zestawienie wszystkich modeli iPhone’a wraz z ilością kolejnych wersji iOS, które były na nich wspierane.

berrolia

„Oficjalnie przestarzały”

Smartfona oficjalnie uznaje się za przestarzałego w momencie, kiedy producent wypuszcza kolejne uaktualnienie lub kolejną wersję systemu operacyjnego, a ta nie jest wspierana (nie daje się zainstalować) na danym modelu telefonu.

Oczywiście sam smartfon będzie działał nadal, ale od opisanego wyżej momentu musimy się liczyć z faktem, że nasz sprzęt nie otrzyma już nowych funkcji software’owych i nie będą dla niego publikowane aktualizacje związane z bezpieczeństwem oprogramowania.

Długość wsparcia dla poszczególnych modeli iPhone’a

iPhone’y znane są z długiego cyklu wsparcia. Praktycznie każdy model otrzymywał nowy system operacyjny przez kilka lat. Pozwala to cieszyć się nowymi funkcjami oraz nowym wyglądem kolejnych iOS’ów w zasadzie dłużej, niż potrzeba.

No bo w większości przypadków szybciej zniszczeniu ulega sam iPhone, niż Apple przestaje go wspierać systemowo.

Rekord, jeżeli chodzi o ilość kolejnych, kompatybilnych iOS’ów należy do iPhone 5s, który był wspierany przez sześć kolejnych iOSów – jego pierwszym system operacyjnym był iOS 7, a wsparcie straci dopiero w tym roku, wraz z premierą iOS 13.

Obecnie za standard dla Apple przyjmuje się 5 lat wsparcia dla iPhone’a, co równoznaczne jest z pięcioma kolejnymi wersjami iOS.

Link Me Air – innowacyjny bezprzewodowy powerbank z nano-przyssawkami

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: