Raport: premiera iPada 7 (10,2”) i zupełnie nowego MacBooka Pro 16” jeszcze w tym roku

Łukasz Bernaczyk   10 lipca 2019

Jest dość prawdopodobne, że jeszcze w tym roku zobaczymy nowego, przeprojektowanego laptopa Apple z serii Pro oraz nowego, „budżetowego” iPada o przekątnej ekranu 10,2 cala. Jak informują ludzie z łańcucha dostaw Apple, ustalono już datę startu masowej produkcji obydwu urządzeń.

berrolia

MacBook Pro 16” (2019)

Nieoficjalne wiadomości na temat nowego MacBooka z linii Pro pojawiają się w sieci już od jakiego czasu. Według źródeł, nowy, przeprojektowany MacBook Pro z ekranem o przekątnej 16 cali ma zostać po raz pierwszy pokazany już we wrześniu tego roku.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy urządzenie miałoby trafić do sprzedaży. Natomiast dzisiejszy raport Economic Daily News wskazuje, że jego masowa produkcja zaplanowana jest na czwarty kwartał tego roku, co pozwala wnioskować, że sprzedaż laptopa może rozpocząć się w okresie przedświątecznym (podobnie jak sprzedaż 3. generacji słuchawek AirPods).

iPad 10,2” (7. generacji; 2019)

Economic Daily News w dzisiejszym raporcie twierdzi też, że jeszcze w tym roku zobaczymy również nowego iPada, który ma zastąpić obecny model 9,7 cala z 2018 roku (iPad 6. generacji).

Nowy tablet ma mieć przekątną ekranu równą 10,2 cala, co oznacza, że wyświetlacz będzie nieco większy niż obecnie.

Biorąc pod uwagę budżetowy charakter urządzenia, nie należy spodziewać się większych zmian w jego wyglądzie. Nieco większy ekran może po prostu oznaczać zmniejszenie bocznych ramek urządzenia, podobnie jak jo ma miejsce w iPadzie Air 3.

Ponadto odświeżeniu ulegną zapewne wewnętrzne komponenty nowej wersji iPada. Jednak, ponownie zważając na fakt, że ten model iPada należy do budżetowej wersji tabletu Apple, nie należy spodziewać się znacznego skoku wydajności.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: