MacBook Pro 16”: premiera w październiku, cena od 3 tys. dol.

Tomek Czech   24 lipca 2019

Od dłuższego czasu pojawiają się doniesienia, że Apple pracuje nad nowym, przeprojektowanym, 16-calowym MacBookiem Pro. Według Economic Daily News premiera urządzenia odbędzie się w październiku, a jego cena będzie znacznie wyższa, niż obecnych modeli.

berrolia

Nowy MacBook Pro 16” (2019)

Econimic Daily News powołuje się na źródła z łańcucha dostaw Apple. Informatorzy twierdzą, że ekran nowego MacBooka Pro będzie mial rozdzielczość 3072×1920 px (obecnie, w przypadku MBP 15”, wynosi ona 2880×1800 px), i że będzie to ekran LCD.

Według informatorów, Apple będzie pozycjonowało nowego Pro pomiędzy iMakiem a iMakiem Pro – jako przenośny komputer dla naprawdę wymagających profesjonalistów. Dlatego jego cena będzie wysoka – podstawowy model ma kosztować około 3 tys. dolarów.

O ile firmy z łańcucha dostaw Apple raczej nie mogą mieć informacji o cenach nowych produktów na długo przed ich premierą, o tyle 3 tys. dol. nie wydaje się nierealistyczną ceną, jeśli weźmiemy pod uwagę, że ma to być przeprojektowany model z dużym ekranem i wydajnością większą niż oferują obecne MacBooki Pro – najtańszy 15-calowy MBP kosztuje teraz 2399 dol. (w Polsce – 11999 zł).

Cena 3 tys. dol. w naszym kraju przełożyłaby się na około 15 tys. zł.

Według Economic Daily News, premiera 16-calowego MacBooka Pro odbędzie się w październiku.

Informatorzy serwisu podają też, że w tym samym czasie Apple wprowadzi do sprzedaży odświeżone modele MacBooka Air i MacBooka Pro 13”. Choć nie jest to całkowicie wykluczone, do tej informacji należy Podchodzić z dystansem, bo na rynku dopiero co pojawiły się nowe modele zarówno Aira, jak i 13-calowego MBP.

Przeczytaj też: Apple naprawia swój błąd – będą nowe klawiatury w MacBookach Air i Pro

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: