Zakaz wnoszenia do samolotów niektórych MacBooków Pro 15” w USA. Sprawdź, czy Twój laptop jest bezpieczny

Łukasz Bernaczyk   26 sierpnia 2019

Całkiem niedawno Federalna Administracja Lotnictwa USA ogłosiła, że osoby, które nie wymieniły uszkodzonych baterii w MacBookach Pro 15” objętych programem naprawczym Apple, nie wniosą swoich laptopów na pokład amerykańskich samolotów. Zobacz, czy Twój MacBook jest bezpieczny.

berrolia

Wadliwe baterie w niektórych MacBookach Pro 15”

W czerwcu Apple ogłosiło, że niektóre MacBooki Pro z ekranem o przekątnej 15 cali, zakupione między wrześniem 2015 a lutym 2017 mogą posiadać wadliwe, przegrzewające się baterie. Równocześnie uruchomiony został darmowy program wymiany takich baterii.

W swoim komunikacie Apple prosiło, by zaprzestać używania MacBooka Pro z wadliwą baterią i zgłosić się do dowolnego salonu firmowego na darmową wymianę uszkodzonego akumulatora.

Jeżeli nie jesteś pewny/pewna, czy Twój 15-calowy MacBook Pro posiada wadliwą baterię, wystarczy, że wejdziesz natę stronę Apple i wpiszesz tam numer seryjny swojego laptopa.

Zakaz latania

Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych poinformowała niedawno, że omawiane wyżej MacBooki Pro z wadliwymi bateriami nie zostaną dopuszczone do wniesienia na pokład samolotów latających po USA.

Zakaz dotyczy zarówno bagaży podręcznych wnoszonych na pokład samolotów, jak i bagażu rejestrowanego.

Pracownicy linii lotniczych mieli otrzymać specjalne instrukcje dotyczące tematu sprawdzania MacBooków.

Jeżeli Twój laptop należał do pechowej serii z wadliwymi bateriami, ale zdążyłeś/aś już wymienić akumulator, nie musisz się martwić – spokojnie wniesiesz swojego MacBooka do samolotu.

Sprawdź wszystkie aktualne programy naprawcze dla Twojego MacBooka (Pro/Air/12”).

ZENS Liberty Glass Edition - już dostępna w Polsce!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: