Apple udostępniło iOS 13.2 beta 1 z Deep Fusion dla iPhone’a 11/Pro

Tomek Czech   2 października 2019

Apple udostępniło właśnie deweloperom pierwszą betę iOS 13.2. Najważniejszą zmianą w tej aktualizacji jest funkcja Deep Fusion dla iPhone’a 11, 11 Pro i 11 Pro Max.

berrolia

iOS 13.2 z Deep Fusion

Deep Fusion to nowy sposób procesowania obrazu wykorzystujący system Neural Engine w chipie A13 Bionic i technologię samouczenia w czasie rzeczywistym do optymalizacji fotografii – kiedy wciskamy spust migawki, zamiast jednego zdjęcia, aparat iPhone’a 11/Pro/Max wykonuje tak naprawdę dziewięć kadrów (w tym jeden z dłuższym czasem ekspozycji), które następnie analizuje piksel po pikselu, by finalnie złożyć je w jedną, perfekcyjną fotografię.

Technologia wykorzystywana jest zwłaszcza podczas wykonywania zdjeć przy słabszych warunkach oświetleniowych, ale nie przy minimalnej ilości światła, kiedy uruchamiany jest już Tryb Nocny.

Deep Fusion wymaga procesora A13 Bionic, więc jest dostępna jedynie dla trzech tegorocznych iPhone’ów.

O tym, jak dokładnie działa Deep Fusion napisaliśmy tutaj.

Apple udostępniło też dzisiaj pierwszą betę iPadOS 13.2, tvOS 13.2 i drugą betę watchOS 6.1.

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: