Znamy prawdopodobną datę kolejnej konferencji Apple. Co nowego zobaczymy?

Łukasz Bernaczyk   3 października 2019

Co prawda nie minął nawet miesiąc od ostatniej konferencji Apple, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jeszcze w tym miesiącu odbędzie się kolejna. Do zaprezentowania jest całkiem sporo nowych produktów, nad którymi Apple pracowało w ostatnim czasie.

berrolia

Kolejna konferencja Apple? Teoretycznie nie ma pewności…

Na wstępie dodam, że na tę chwilę nie ma żadnej gwarancji, ani też żadnych oficjalnych informacji o tym, by kolejna konferencja miała się w ogóle odbyć.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że w zasadzie przed żadną konferencją Apple nie ma o niej oficjalnych informacji (pierwszą są dopiero oficjalne zaproszenia).

Zważając na powyższe, a także na to, że Apple wielokrotnie organizowało dodatkową konferencję w październiku oraz na to, że firma z Cupertino ma wiele nowych produktów, których jeszcze nie pokazała, możemy mieć przeświadczenie graniczące z pewnością, że kolejną konferencję Apple obejrzymy za mniej niż cztery tygodnie.

Konferencja Apple (październik 2019) – co nowego zobaczymy?

Jest co najmniej kilka produktów, nad którymi według wielu doniesieĶ Apple intensywnie pracowało w ostatnim czasie. Wiele nieoficjalnych, lecz wiarygodnych źródeł mówi o następujących premierach podczas październikowej konferencji:

  • Nowy MacBook Pro – niemal bezramkowy, o przekątnej ekranu 16 cali, zupełnie przeprojektowany, o nowym wyglądzie – pisaliśmy o nie wielokrotnie, miedzy innymi tutaj.

  • nowy iPad Pro – z trzema tylnymi aparatami, takimi jak w iPhone’ach 11 Pro i 11 Pro Max i procesorem A13X Bionic – więcej pisaliśmy o nim tutaj. Na temat nowych iPadów Pro pojawiają się jednak sprzeczne informacje – jest duże prawdopodobieństwo, że zobaczymy je dopiero na początku 2020 r.

  • nowe Apple TV – z wsparciem dla technologii HDMI 2.1, VRR oraz QFT – więcej informacji znajdziecie tutaj.

  • lokalizator Bluetooth od Apple – sprzętowy lokalizator Bluetooth, który będzie można przyczepić do kluczy, wsadzić do portfela czy torebki, a następnie łatwo namierzyć z poziomu aplikacji Lokalizator – więcej informacji tutaj.

  • data premiery nowego Maca Pro i monitora Pro Display XDR – Apple zapowiedziało te sprzęty na WWDC 2019, ale nie podało jeszcze dokładnej daty ich premiery rynkowej (ma się odbyć jeszcze w tym roku).

Konferencja Apple – kiedy?

Najprawdopodobniej w poniedziałek, 28 października lub we wtorek, 29 października.

Apple ogłosiło, że w środę, 30 października ogłosi wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Analityk Neil Cybart zwraca uwagę, że w ostatnim czasie firma z Cupertino prezentowała wyniki finansowe zazwyczaj we wtorek. Jeśli jednak robiła to w inny dzień, to z tego powodu, że w tym samym tygodniu organizowała konferencję produktową. Tak samo może być w tym roku.

Konferencje Apple odbywają się najczęściej we wtorek lub środę (rzadziej w czwartek), dlatego bardziej prawdopodobną datą tegorocznego eventu wydaje się wtorek, 29.10. Z drugiej strony jednak, wyniki finansowe nigdy nie były ogłaszane dzień przed lub dzień po konferencji, dlatego nie można też wykluczyć daty 28.10.

Hasło przewodnie

To już moje własne, subiektywne przewidywania – uważam, że hasło przewodnie konferencji będzie związane z faktem, że dzięki nowym kamerom w iPadach, nowemu monitorowi XDR oraz przede wszystkim nowemu ekranowi 16-calowego MacBooka Pro będziemy mogli zobaczyć więcej (treści czy na przykład detali na zdjęciach).

W związku z powyższym sądzę, że hasło przewodnie nadchodzącej konferencji Apple będzie brzmiało mniej więcej: „There is more to see”, „There is more to see this year” lub po prostu „More to see”.

Zobaczymy… już za mniej więcej cztery tygodnie.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: