Nowe Apple TV może zostać zaprezentowane już w przyszłym tygodniu

Łukasz Bernaczyk   6 września 2019

Już w najbliższy wtorek odbędzie się konferencja Apple, a na nie zobaczymy kilka nowości – przede wszystkim nowe iPhone’y, prawdopodobnie też Apple Watcha Series 5 oraz tracker Bluetooth. Coraz bardziej prawdopodobna jest też premiera nowej wersji Apple TV.

Apple TV 5 (2019)

Choć o pracach nad nową wersją Apple TV nie słyszeliśmy w ostatnim czasie praktycznie ani słowa, to w sieci od wczoraj krążą informacje sugerujące, że już podczas wtorkowej konferencji zobaczymy nową przystawkę TV od Apple.

Pierwszą przesłanką jest twitterowa wypowiedź użytkownika Longhorn, który wydaje się mieć dostęp do bardzo szczegółowych informacji odnośnie niektórych produktów Apple. W swojej ostatniej wiadomości pisze, że „Nowe Apple TV nadchodzi i będzie wyposażone w procesor A12”. Autor podaje również oznaczenie produkcyjne urządzenia jako AppleTV11,1.

Drugą przesłanką świadczącą o możliwej premierze Apple TV jest informacja, jakoby urządzenie miałoby otrzymać wsparcie dla standardu HDMI 2.1. Biorąc pod uwagę nachodzącą platformę z grami Apple Arcade, miałoby dużo sensu, bowiem ten standard znacznie poprawia parametry związane z wyświetlaniem gier na ekranie telewizora.

Nie wdając się w zbytnie szczegóły, chodzi o technologie VRR (Variable Refresh Rates) oraz OFT (Quick Transport Technology) obsługiwane przez HDMI 2.1. Sprawiają one, że obraz gry transmitowany do telewizora przez złącze HDMI jest przesyłany znacznie szybciej, a na telewizorze wymuszany jest najszybszy możliwy czas odświeżania matrycy. Wszystko to daje graczom bardziej płynny i szybszy oraz gry.

Po trzecie, jak zauważa 9to5mac, premiera nowego Apple TV w tym roku pasowałaby do cyklu w jakim Apple ostatnio prezentowało nowe wersje tego urządzenia. We wrześniu 2015 roku zadebiutowało Apple TV HD, następnie w roku 2017, również we wrześniu, zobaczyliśmy Apple TV 4K. Naturalną datą kolejnej wersji urządzenia jest zatem wrzesień 2019.

Szanse na pojawienie się nowej wersji Apple TV są duże, a siłą napędową dla telewizyjnej przystawki Apple z pewnością jest teraz nowy serwis Apple TV+ oraz platforma Apple Arcade, które mają zadebiutować jeszcze w tym roku.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: