Możecie już słuchać Apple Music na dowolnym urządzeniu, w dowolnej przeglądarce

Łukasz Bernaczyk   6 września 2019

Apple oficjalnie udostępniło właśnie Apple Music jako aplikację webową – oznacza to, że muzyki z serwisu streamingowego z Cupertino możesz już posłuchać w dowolnej przeglądarce internetowej, na dowolnym urządzeniu.

berrolia

Apple Music Web Player

To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy używają nie tylko systemów operacyjnych od Apple. Jeżeli posiadacie już wykupioną usługę Apple Music, możecie zalogować się to tej platformy bez żadnego dodatkowego oprogramowania – wystarczy dowolna przeglądarka internetowa na dowolnym urządzeniu.

Dotychczas, aby skorzystać z Apple Music trzeba było posiadać program iTunes (w przypadku komputerów) lub specjalną aplikację przeznaczoną na urządzenia mobilne (tablet, telefon).

Teraz system operacyjny, ani żadne aplikacje nie mają już znaczenia – możemy posłuchać naszej ulubionej muzyki zarówno na macOS czy iOS, ale również Windowsie, Androidzie czy Linuxie.

Jak to działa w praktyce?

Sprawdziłem funkcjonalność webowego odtwarzacza Apple Music w praktyce i powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony.

Jest on co prawda na razie w wersji beta, jednak działa bardzo stabilnie i szybko. Nie zauważyłem żadnych błędów, które zdarzają się w wersjach testowych. Odtwarzacz jest niemal identyczny jak ten w aplikacji Muzyka na Macu.

Oferuje też niemalże identyczną funkcjonalność, oprócz dostępu do stacji Beats 1. Reszta działa i wygląda tak, jak przyzwyczaiła mnie do tego apka z muzyką od Apple.

Działanie sprawdziłem na systemie macOS, w przeglądarce Safari, ale również na Windowsie w Chromie i Firefoxie. Z moich doświadczeń wynika, że zarówno system operacyjny, jak i wybór przeglądarki nie ma znaczenia. Apple Music działa tak samo dobrze na wszystkich platformach, które sprawdzałem.

iTunes jeszcze niezbędny

W chwili obecnej przeglądarkowy odtwarzacz działa już świetnie, jednak aby go uruchomić potrzebujemy już czynnego konta w Apple Music i tu pojawia się mała niedogodność – jeżeli nie mamy jeszcze wykupionej usługi, to będzie nam do tego potrzebny iTunes, bo przez przeglądarkę nie ma możliwości zakupu subskrypcji Apple Music.

Podejrzewam, że to sytuacja przejściowa i Apple udostępni funkcjonalność założenia konta i wykupienia Apple Music bezpośrednio z aplikacji webowej.

Twoje poszukiwania maski idealnej właśnie dobiegły końca

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: