Które smartfony najlepiej „trzymają” cenę? Jaki był najczęściej kupowany używany smartfon w 2021? (raport)

Tomek Czech   25 stycznia 2022

Z badań przeprowadzonych przez firmę SellCell wynika, że najczęściej kupowanym używanym smartfonem w 2021 r. był iPhone 11. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż dziewięć modeli iPhone’a. Potwierdza się też, że to właśnie telefony z Cupertino najwalniej tracą na wartości. Modelem, który najlepiej „trzymał” cenę okazał się iPhone 12 Pro Max.

berrolia

Rynek używanych smartfonów w 2021

iPhone 11, iPhone XR i iPhone 12 Pro Max były najchętniej kupowanymi smartfonami na rynku wtórnym w ubiegłym roku. W pierwszej dziesiątce (na ostatnim miejscu) znalazł się tylko jeden telefon z Androidem – Samsung Galaxy S21 Ultra.

Dniem, w którym dokonało się najwięcej operacji kupna/sprzedaży używanych smartfonów był 14 września, czyli dzień światowej premiery iPhone’ów 13.

W 2021 r. najwolniej na wartości tracił iPhone 12 Pro Max – od momentu premiery do końca ubiegłego roku (czyli przez nieco ponad rok) jego cena spadała o 31,7%. Na trzech kolejnych miejscach w zestawieniu znalazły się pozostałe trzy iPhone’y z serii „12”.

Ostatnie miejsce w „Top 5” zajął Pixel 5. Choć okazał się najlepiej „trzymającym” cenę smartfonem z Androidem, to jego wartość i tak spadła o połowę (49,8%).

Telefonami, które najbardziej straciły na wartości okazały się smartfony Motorolii oraz LG.

Z badań SellCell wynika również, że najchętniej kupowanym używanym tabletem w 2021 r. był iPad Pro 12,9 (4. gen., 2020), a najczęściej kupowanym odnowionym smartfonem – iPhone XR.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: