Zapnijcie pasy! Jesienią Apple zaprezentuje najwięcej nowych produktów w swojej historii [lista]

Łukasz Bernaczyk   24 stycznia 2022

W swoim najnowszym newsletterze, znany i poważany redaktor Bloomberga, Mark Gurman informuje, że w tym roku, a w szczególności w jego drugiej połowie Apple zaprezentuje i wprowadzi do sprzedaży największy w historii firmy wachlarz nowości sprzętowych. Zobaczmy, o jakie dokładnie urządzenia chodzi.

Nowości sprzętowe Apple w pierwszej połowie 2022 r.

Według Gurmana, ale też i innych informatorów, pierwsze nowości sprzętowe zobaczymy już na wiosnę, a dokładniej w marcu lub kwietniu na pierwszej konferencji Apple. Pewniakiem jest tutaj iPhone SE 3 z łącznością 5G oraz układem A 15 Bionic.

Ponadto, podczas tego samego wydarzenia możemy zobaczyć iPada Air 5. generacji z A15 Bionic i prawdopodobnie przeprojektowanego Maca mini z układami M1 Pro/ M1 Max.

Nowości sprzętowe Apple w drugiej połowie 2022

Drugie sześć miesięcy tego roku w wykonaniu Apple zapowiada się jeszcze ciekawiej. Zacznijmy więc od “standardowych”, corocznych premier, do których przyzwyczaiła nas firma z Cupetino.

Będą więc cztery nowe iPhone’y 14 (iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max).

Następnie nie dwa, a trzy nowe zegarki – Apple Watch Series 8, nowy Apple Watch SE oraz zupełna nowość: Apple Watch w wersji “Explorer”, czyli o wzmocnionej budowie, przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie.

Ponadto w okresie jesień-zima 2022 r. zobaczymy nową wersję podstawowego modelu MacBooka Pro (którym obecnie jest MBP 13” z M1 z 2020 r.) oraz mocno przeprojektowanego MacBooka Air z ekranem mini-LED.

Będzie również nowy Mac Pro z ultrawydajnym chipem Apple Silicon oraz nowy iMac 27”, następca iMaca Pro, z procesorem M1 Pro/M1 Max (dodatkowo, leaker o pseudonimie Dylandkt poinformował, że Apple ma także w opracowaniu jeden model iMaca 27″ z procesorem o 12 rdzeniach CPU, który przewyższa możliwości M1 Pro/ M1 Max).

Jesienią mamy ponadto zobaczyć nowego budżetowego iPada oraz nowego iPada Pro z układem M2 oraz bezprzewodowym ładowaniem przez złącze MagSafe.

Ostatnią nowością mają być słuchawki AirPods Pro 2. generacji z wsparciem dla bezstratnego formatu Lossless (ALAC), nowym dizajnem i etui z głośnikiem.

Podsumowując – wszystkie nowe produkty Apple planowane na jesień 2022:

 • cztery modele iPhone’a 14
 • Apple Watch Series 8
 • Apple Watch SE 2. gen.
 • Apple Watch „Explorer”
 • nowy MacBook Pro
 • nowy MacBook Air
 • Mac Pro z Apple Silicon
 • iMac 27” z M1 Pro/M1 Max
 • iPad Pro 11” i 12” z chipem M1
 • nowy budżetowy iPad (10. gen.)
 • AirPods Pro 2

Apple planowało także na ten rok premierę swoich pierwszych gogli AR/VR, jednak coraz częściej dochodzą do nas informacje, że premiera ta została przesunięta na rok 2023.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: