AirPods Pro 2: wsparcie dla bezstratnego formatu Lossless (ALAC), nowym dizajn, etui z głośnikiem – raport

Łukasz Bernaczyk   3 stycznia 2022

Znany analityk Ming-Chi Kuo w swoim najnowszym raporcie informuje o nowych szczegółach dotyczących AirPods Pro 2. Premiera słuchawek ma się odbyć w czwartym kwartale 2022 r.

berrolia

AirPods Pro 2 (2022)

Pierwszą z nowości ma być obsługa bezstratnego formatu ALAC (Apple Lossless Audio Codec), zapewniającego najwyższą jakość odtwarzanej muzyki, który Apple zaczęło wdrażać w Apple Music w czerwcu ubiegłego roku.

Obecnie żadne z słuchawek oferowanych przez Apple nie obsługują bezstratnego formatu Lossless, a wynika to z ograniczeń, jakie wprowadza łączność Bluetooth.

Drugą nowością ma być etui dla nowych AirPods Pro 2, które zostanie wyposażone w małe głośniczki, pozwalające na wydawanie dźwięków, dzięki czemu będziemy mogli zagubione etui namierzyć z poziomu aplikacji Znajdź.

Trzecia nowość to nowy dizajn, o którym Bloomberg informował już ponad rok temu: AirPods Pro 2 mogą nie posiadać wystającego walcowatego „pałąka” – cała elektronika może zostać umieszczona w części dousznej, podobnie jak ma to miejsce chociażby w Beats Studio Buds czy Galaxy Buds od Samsunga.

Z wcześniejszych informacji Bloomberga, które potwierdził teraz Kuo wiemy, że AirPods Pro mogą być w przyszłości wyposażone w nowe czujniki ruchu oraz sensory śledzące aktywność fizyczną i stan zdrowia użytkownika. Nie jest jednak pewne, czy stanie się to już w tym roku.

Już w 2016 r. Apple otrzymało patent na czujniki umieszczone w słuchawkach, pozwalające na ciągłe monitorowanie takich parametrów życiowych, jak temperatura, puls czy potliwość.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: