Raport: Apple przygotowuje AirPods 3 i mocno odmienione AirPods Pro 2. gen.; na horyzoncie również nowy HomePod

Łukasz Bernaczyk   26 października 2020

Według najnowszego raportu Bloomberga, już za kilka miesięcy zobaczymy nowe generacje słuchawek AirPods i AirPods Pro. Z kolei wokółuszne słuchawki AirPods Studio mają opóźnienie ze względu na problemy z produkcją podzespołów. Jest też szansa na zupełnie nowego HomePoda.

berrolia

AirPods 3 i AirPods Pro 2 w 2021 roku

Powołując się na swoje źródła wewnątrz Apple, Mark Gurman z Bloomberga twierdzi, że AirPods 3 zobaczymy już w pierwszej połowie 2021 roku. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, słuchawki mają zostać upodobnione wyglądem do AirPods Pro, mają pracować dłużej na baterii, jednak w przeciwieństwie do modelu Pro nie będą wyposażone w zaawansowane funkcje, jak aktywna redukcja hałasu (ANC) czy dźwięk przestrzenny (Spatial Audio).

AirPods Pro drugiej generacji również mamy zobaczyć w przyszłym roku, ale bardziej dokładna data premiery nie została jeszcze ustalona. Słuchawki mogą posiadać zupełnie nowy dizajn – Bloomberg wspomina, że może z nicj całkowicie zniknąć “wystający walcowaty pałąk”, a cała elektronika może zostać umieszczona w części dousznej – podobnie, jak ma to miejsce chociażby w Galaxy Buds od Samsunga.

Nowy, trzeci model HomePoda

Autorzy raportu wspominają również, że Apple rozważana też stworzenie nowego modelu HomePoda, która byłby pomiędzy oryginalnym HomePodem a HomePodem mini zarówno pod względem wielkości, jakości dźwięku, jak również ceny.

Osobiście uważam, że po sukcesie HomePoda mini, który według mnie jest nieuchronny, Apple pójdzie w stronę rozszerzania swojej oferty inteligentnych głośników i stworzy kolejny, “pośredni” model HomePoda.

Według informatorów Bloomberga, jeśli Apple nie stworzy takiego modelu, to obniży cenę oryginalnego (“dużego”) HomePoda.

AirPods Studio

W informacjach z Bloomberga znajduje się też kilka ciekawostek na temat nadchodzących słuchawek wokółusznych AirPods Studio. Ich premiera została opóźniona ze względu na problemy produkcyjno-rozwojowe. Dotyczą one głównie pałąka łączącego lewą i prawą słuchawkę, który po produkcji testowej okazał się zbyt ciasny i za mocno naciskał na głowę użytkowników.

W związku z powyższym trzeba było wprowadzić pewne zmiany konstrukcyjne w budowie AirPods Studio, które mogą skutkować brakiem możliwości “wymienialności” niektórych części. Początkowo mówiło się, że zarówno nauszniki, jak i łączący je pałąk będą wymienne i użytkownik będzie mógł je dowolnie ze sobą konfigurować. Teraz wygląda na to, że wymienną częścią będą tylko mocowane magnetycznie nauszniki.

Z wcześniejszych raportów wynika, że tańsza “sportowa” wersja AirPos Studio ma kosztować około 350 dol. (~1500 zł), a wersja premium około 599 dol., czyli mniej więcej 3150 zł.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: