Tak będą wyglądać AirPods Studio – wokółuszne słuchawki od Apple (raport)

Tomek Czech   21 września 2020

Wiemy, że Apple od dawna przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swoich pierwszych wokółusznych słuchawek bezprzewodowych. Wiemy też, że ich premiera ma się odbyć jeszcze przed końcem tego roku. Wydaje się, że teraz wiemy również, jak te słuchawki bedą wyglądać.

berrolia

AirPods Studio na pierwszym zdjęciu

Zdjęcie AirPods Studio udostępnił na Twitterze dość znany leaker ukrywający się pod nickiem “Fudge” (@choco_bit). Dodał, że jest to prawdopodobnie sportowy wariant tych słuchawek.

Inny leaker, dobrze nam znany Jon Prosser, potwierdził autentyczność tego zdjęcia – dokładnie takie same otrzymał on od swojego zaufanego informatora.

“Fudge” udostępnił też wideo, na którym widać białą wersję tego samego modelu AirPods Studio. Aczkowiek słowo “widać” jest tutaj użyte trochę na wyrost, bo na krótkim filmiku, prawdopodobnie nagranym w fabryce przy pakowaniu słuchawek, zbyt wiele tak naprawdę nie widać…

Według Jona Prossera, słuchawki stworzone są z wysokiej jakości metalu i skóry, nauszniki są doczepiane do pałąka magnetycznie (dzięki temu będzie można je wymieniać), nie ma podziału na prawy/lewy nausznik. Słuchawki nie posiadają portu minijack – wyposażone są w złącze USB-C.

AirPods Studio – co wiemy?

AirPods Studio mają być słuchawkami nausznymi z aktywną redukcją hałasu (ANC). Będą wyposażone w czip z serii “W”, ułatwiający parowanie słuchawek i współpracę z iPhonem, iPadem czy komputerem Mac.

Z kwietniowego raportu Bloomberga wynika, że będą mieć modułową budowę z wymiennymi elementami łączonymi ze sobą magnetycznie.

Raport mówi o co najmniej dwóch wersjach takich słuchawek. Pierwsza to model premium, ze skórzanym wykończeniem, natomiast druga wersja ma być wykonana z lżejszych materiałów, bardziej nadających się do użytku podczas uprawiania sportu czy fitness.

Poszczególne elementy słuchawek, jak nauszniki i pałąk, mają być wymienne i możliwe do dostosowania zgodnie z upodobaniami użytkownika. Wymienne moduły będą łączone z metalową ramą za pomocą złączy magnetycznych. Podobne słuchawki z wymiennymi elementami oferują już m.in. Master & Dynamic i Bowers & Wilkins, ale wymienne są w nich jedynie nauszniki.

Wymienne części mają pozwolić zmieniać ich wygląd na podobnej zasadzie, jak obecnie robimy w przypadku Apple Watcha. Oprócz zmiany koloru, prawdopdodbnie będzie więc można zmienić też ich styl, z eleganckiego na sportowy i odwrotnie.

AirPods Studio – cena

Według informatorów Jona Prossera, AirPods Studio będą kosztowały 349 dolarów. W Polsce przełoży się to na cenę około 1500 zł.

Poniższe rendery zostały stworzone przez @CConceptCreator na podstawie zdjęcia i wideo pokazującego AirPods Studio.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: