Przeciek: Apple szykuje dla nas niespodziankę na święta. Co to może być?

Tomek Czech   15 listopada 2020

Jeden z najbardziej wiarygodnych leakerów – @L0vetodream, twierdzi, że Apple będzie miało dla nas niespodziankę pod choinkę. Oczywiście nie zdradził, o jaki produkt chodzi, ale ma to być coś “w sam raz na zimę”.

berrolia

Produkt-niespodzianka od Apple

@L0vetodream ma na swoim koncie wiele sprawdzonych przecieków na temat nowych produktów Apple. Przewidział między innymi wprowadzenie HomePoda mini, Apple Watcha w kolorze niebieskim, datę premiery iOS 14 czy ceny i nowe kolory iPada Air 4. Jako pierwszy podał też, że dwoma pierwszymi komputerami z chipem Apple Silicon będą 13-calowe MacBook Air i Pro.

Teraz leaker twierdzi, że Apple szykuje dla nas niespodziankę na najbliższe święta.

Co to może być? Zostawiając na boku pojawiające się w komentarzach żarty na temat rękawiczek “Apple Gloves” (sprzedawanych oddzielnie, za jedyne $199) – jakiego nowego produktu z Cupertino możemy się spodziewać na święta?

Dwa produkty, które według wielu wiarygodnych przecieków miały być zaprezentowane jeszcze w tym roku, ale wobec których Apple zmieniało plany bądź napotykało problemy z produkcją i ostatecznie do tej pory ich nie zobaczyliśmy, to lokalizator Bluetooth AirTag oraz słuchawki AirPods Studio.

Według znanego leakera Jona Prossera, premiera AirTags w pewnym monecie została przez Apple przełożona na przyszły rok, ale po tym, gdy okazało się, że firma ma problem z produkcją AirPods Studio pojawiła się szansa, że ten produkt zadebiutuje jeszcze w tym roku, razem z iOS 14.3, który zawiera wsparcie dla AirTags. Ale lokalizator Bluetooth ma niewiele wspólnego z zimą, więc najprawdopodobniej @L0vetodream miał coś innego na myśli.

W komentarzach najczęstszym typem są słuchawki AirPods Studio – maja mieć konstrukcję wokółuszną, czyli całkowicie zakrywają uszy, chroniąc je przed zimnem. Mają mieć też wymienne pady, więc jedna wersja mogłaby mieć specjalny, zimowy wzór. Apple łączy czasem sprzedaż niektórych swoich akcesoriów z konkretną porą roku – np. wprowadzając wiosną do sprzedaży nowe, jaskrawe kolory pasków do Apple Watcha.

Firma z Cupertino już kiedyś wprowadziła na rynek słuchawki tuż przed światami – AirPods pierwszej generacji zadebiutowały 13 grudnia. Tak późna premiera była spowodowana problemami produkcyjnymi – podobne problemy Apple napotkało w tym roku z AirPods Pro. Udostępniona kilka dni temu pierwsza beta iOS 14.3 zawiera ikonę tych słuchawek, sugerując, że rzeczywiście mogą się one niedługo pojawić na rynku. Jednak wciąż bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ich premiera na początku przyszłego roku.

Nie wiadomo, co miał na myśli leaker pisząc “winter exclusive”. Produkt lub usługa dostepna tylko zimą? Wtedy z pewnością chodziłoby o coś innego niż słuchawki AirPods Studio.

Nie powinniśmy się też spodziewać innych przygotowywanych właśnie przez Apple produktów: iPada Pro z ekranem mini LED, AirPods 3, Apple TV nowej generacji czy MacBooka Pro 16″ i nowego iMaca z chipem M1 – wszystkie one mają mieć premierę pod koniec pierwszego kwartału 2021 r. (najprawdopodobniej w marcu).

Jakie są Wasze typy?

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: