Raport: Apple testuje już składanego iPhone’a

Tomek Czech   16 listopada 2020

Kilka miesięcy temu pojawiły się doniesienia, że Apple ma już prototyp składanego iPhone’a. Jednak urządzenie podobno nie miało jednego, zginanego ekranu, tylko dwa osobne wyświetlacze. Ale to się już zmieniło – z najnowszego przecieku wynika, że Apple testuje już “prawdziwego” składanego iPhone’a z elastycznym, składanym ekranem.

berrolia

Składany iPhone już w fazie testów

Informację o postępie prac nad składanym iPhonem podał tajwański Economic Daily News. Informatorzy dziennika donoszą, że dwaj podwykonawcy Apple – Foxconn i New Nikko – stworzyli już próbne egzemplarze, które są testowane w Cupertino.

Z raportu wynika, że w tym momencie Apple skupia się na testowaniu elastycznego wyświetlacza (OLED i micro OLED) oraz specjalnych łożysk, które będą częścią kluczowego mechanizmu odpowiadającego za składanie i rozkładanie urządzenia. Jak podaje Economic Daily News, ten mechanizm będzie musiał przejść bardzo wymagające testy – w przypadku laptopów wymaga się, żeby klapa była w czasie testów otwierana i zamykana od 20 do 50 tys. razy, tymczasem w przypadku składanego telefonu zawiasy będą musiały przejść próbę nawet 100 tys. rozłożeń i złożeń ekranu.

Według informatorów, składany iPhone może wejść do sprzedaży w drugiej połowie 2022 r. Taką samą datę premiery podawali też kilka dni temu redaktorzy izraelskiej strony The Verifier. Według nich, ceny “składaka” z Cupertino mają zaczynać się od 1500 dol., ale informacje o cenie na dwa lata przed spodziewaną premierą urządzenia trzeba traktować z dużym dystansem.

O tym, że Apple pracuje nad składanym iPhonem, ale także składanym iPadem, informowali w poprzednim roku analitycy firmy UBS.

W lutym tego roku Apple opatentowało technologię, która ma rozwiązać największy problem “składaków” – gniecenie się lub uszkodzenie wyświetlacza po złożeniu na tzw. “krawędzi złamania”.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: