Apple ma już prototyp składanego iPhone’a!

Łukasz Bernaczyk   16 czerwca 2020

Według najnowszych informacji od jednego z najlepiej poinformowanych leakerów ze świata Apple, firma z Cupertino ma już prototyp składanego iPhone’a i cały czas nad jego ulepszeniem. Co najciekawsze składany iPhone najprawdopodobniej nie będzie miał składanego wyświetlacza.

berrolia

Składany iPhone

Informacjami na temat składanego iPhone’a podzielił się na Twitterze znany leaker Jon Prosser. Twierdzi on, że prototypowy, składany smartfon z Cupertino nie posiada elastycznego, zginanego ekranu, lecz dwa osobne wyświetlacze połączone zawiasem.

Po publikacji wiadomości od Prossera w sieci rozgorzały rozważania na temat tego, jak będzie wyglądało to urządzenie. Zaczęto domniemywać, że jego wygląd będzie zbliżony do LG V60 lub Surface Neo od Microsoftu.

LG V60

Prosser szybko jednak wyjaśnił sprawę, pisząc w kolejnym poście, że mimo, że dwa wyświetlacze prototypu składanego iPhone’a połączone są w taki sposób, że wydają się być jednym dużym, nieprzerwanym ekranem.

Urządzenie nie ma notcha, a zespół kamer TrueDepth z Face ID został umieszczony w górnej krawędzi wyświetlacza.

O tym, że Apple pracuje nad składanym iPhonem i iPadem informował w poprzednim roku Economic Daily News oraz analitycy firmy UBS.

W lutym tego roku Apple opatentowało technologię, która ma rozwiązać największy problem “składaków” –  krawędź “złamania” wyświetlacza.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: