Raport: Apple pracuje nad składanym iPadem z łącznością 5G

Tomek Czech   5 lipca 2019

Economic Daily News podaje dzisiaj, że Apple pracuje nad stworzeniem iPada ze składanym ekranem i wsparciem 5G. Według informatorów, premiera urządzenia mogłaby się odbyć już w następnym roku.

berrolia

Składany iPad (Pro) 2020

Economic Daily News powołuje się na analityka IHS Markit, Jeffa Lin – tego samego, który w zeszłym tygodniu podawał informacje o nowych modelach MacBooka Air i Pro.

Według jego źródeł, po rozłożeniu, wyświetlacz w nowym iPadzie ma mieć wielkość ekranu MacBooka, czyli pomiędzy 12 a 15 cali. Największy model obecnego iPada Pro posiada wyświetlacz o przekątnej 12,9”, więc główną zaletą nowego iPada nie byłby dużych rozmiarów ekran, lecz małe rozmiary urządzenia po złożeniu.

Informatorzy podają też, że składany iPad będzie wyposażony w procesory Apple serii „A” (jak obecnie) oraz łączność 5G. Urządzenie mogłoby trafić do sprzedaży już 2020 r. Na ten rok firma z Cupertino planuje też najprawdopodobniej premierę swojego pierwszego iPhone’a ze wsparciem 5G.

Zobacz też: Jony Ive już w dniu premiery Galaxy Fold szczegółowo wyjaśnił współpracownikom, dlaczego nie będzie on działać

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: