Premiera zupełnie nowego, 16-calowego MacBooka Pro może się odbyć już we wrześniu

Łukasz Bernaczyk   24 czerwca 2019

Według analityka Jeffa Lin, nowy MacBook Pro z ekranem LCD 16” i cienkimi ramkami ma zostać zaprezentowany we wrześniu tego roku, najprawdopodobniej podczas premiery nowej linii iPhone’ów.

berrolia

Nowy MacBook Pro 16” (2019)

Doniesienia o tym, że Apple pracuje nad zupełnie nowym laptopem z serii Pro zaczęły pojawiać się w sieci w lutym tego roku, kiedy to znany analityk Ming-Chi Kuo zapowiedział, że premiera tego urządzenia odbędzie się jeszcze w 2019 r.

Teraz inny analityk, Jeff Lin z IHS Markit, podaje w swoim raporcie, że nowy MacBook Pro zostanie zaprezentowany podczas wrześniowej konferencji Apple. Dzięki minimalnemu obramowaniu laptop ma posiadać ekran o przekątnej 16 cali.

W przeciwieństwie do ostatnich informacji, mówiących o wyposażeniu tego modelu w ekran OLED, Lin twierdzi, że wyświetlacz nowego MBP zostanie jednak wykonany w technologii TFT-LCD przez firmę LG Display.

Natywna rozdzielczość ekranu to według analityka 3072 x 1920 pikseli (obecnie MacBook Pro 15” ma rozdzielczość 2880 x 1800 px).

Inne szczegóły na temat nowego MacBooka nie są znane, mówi się jedynie, że istotną zmianą ma być nowy dizajn laptopa.

Choć nie mamy pewności, czy powyższe informacje znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, trzeba wziąć pod wzgląd, że – jak donosi MacRumors – IHS Markit posiada specjalny zespół analityków badających rynek ekranów i w związku z tym wiele kontaktów wśród producentów wyświetlaczy. W przeszłości trafnie przewidzieli one dane techniczne ekranów stosowanych w iPadach i Apple Watchach, na długo przed premierą tych urządzeń.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: