Raport: Jony Ive już w dniu premiery Galaxy Fold szczegółowo wyjaśnił współpracownikom, dlaczego nie będzie on działać

Tomek Czech   1 lipca 2019

W dniu prezentacji Samsunga Galaxy Fold napisałem, że ten produkt nie ma absolutnie żadnych szans powodzenia na rynku. Z dwóch głównych powodów – bo to jeszcze prototyp właściwego urządzenia (którego, być może nie będzie się dało w ogóle stworzyć) i w dodatku bardzo, bardzo drogi. Byłem całkowicie przekonany, że Fold nie zrobił na szefostwie firmy Cupertino absolutnie żadnego wrażenia (Apple skupia się już mocno nad tym co po smartfonach, również składanych, jeśli te w ogóle kiedykolwiek zawojują rynek).

Okazuje się, że Jony Ive, główny dizajner Apple, który kilka dni temu opuścił firmę, już w dniu prezentacji Folda szczegółowo wyjaśnił swoim współpracownikom, dlaczego ten produkt nie będzie działał prawidłowo.

berrolia

Galaxy Fold oczami Jony’ego Ive’a

Informację o spontanicznej „recenzji” Folda przez Ive’a podał John Gruber, który był gościem podcastu Vector, prowadzonego przez Rene Ritchiego.

Źródłem Grubera jest pracownik Apple zajmujący się iOS, który uczestniczył w spotkaniu z Jonym Ivem akurat w dniu, w którym Samsung pokazał światu swój składany telefon. Z jego relacji wynika, że pierwszą reakcją Ive’a na Folda było: „To nie będzie działać”.

Następnie szef dizajnu Apple bardzo szczegółowo i konkretnie wyjaśnił, podając wiele technicznych detali, dlaczego składany ekran Folda będzie awaryjny i w formie, w jakiej zrobił to Samsung, na dłuższą metę nie będzie po prostu działać.

Pracownik relacjonuje, że „niczym najlepszy nauczyciel”, Ive był w stanie wytłumaczyć wszystko w sposób niezwykle jasny, przekładając swoją specjalistyczną wiedzę na temat ekranów OLED i wyświetlaczy urządzeń mobilnych w ogóle, na zrozumiałe dla wszystkich argumenty.

Dalsza historię Galaxy Folda znamy – Samsung odwołał wprowadzenie go na rynek po tym, gdy wielu pierwszym recenzentom Fold przestał działać po 1-2 dniach. Firma nie zrezygnowała z planów wprowadzenia telefonu do sprzedaży, ale do tej pory nie podała nowej daty jego rynkowej premiery.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: