Prawda boli – Samsung zażądał usunięcia artykułu wyliczającego błędy w projektowaniu Galaxy Fold

Tomek Czech   26 kwietnia 2019

Kilka dni temu specjaliści z iFixit rozebrali na części składany telefon Galaxy Fold. Wskazali przyczyny psującego się ekranu urządzenia wynikające z fundamentalnych błędów w jego projektowaniu (szczegóły znajdziesz tutaj). Samsungowi jednak nie spodobało się, że ktoś odkrywa przed światem prawdę o Foldzie – o tym, że jeśli telefon nie zostanie gruntownie przeprojektowany, nie powinien w ogóle trafić do sprzedaży. Dlatego południowokoreańska firma zażądała usunięcia artykułu iFixit.

berrolia

iFixit tę prośbę spełnił.

Jak wyjaśniają redaktorzy, egzemplarz Galaxy Fold otrzymali od swojego „zaufanego partnera”. To właśnie poprzez tego partnera Samsung zażądał usunięcia artykułu.

Redaktorzy zaznaczają, że nie byli ani prawnie, ani z żadnego innego względu zobligowani do usunięcia wpisu. Zrobili to jednak „ze względu na szacunek” dla owego partnera (który prawdopodobnie udostępnia im wiele urządzeń do rozbiórki).

iFixit dał jednak jasno do zrozumienia, że artykuł pokazujący szczegółowe rozłożenie na części Galaxy Folda pojawi się na stronie ponownie, gdy tylko redakcja będzie w stanie kupić własny egzemplarz, kiedy pojawi się on na rynku.

Jak jednak wiadomo, w sieci nic nie ginie – oryginalny artykuł iFixit z rozbiórki Folda można znaleźć tutaj.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: