Galaxy Fold trafi do sprzedaży we wrześniu. Samsung twierdzi, że rozwiązał wszystkie problemy. Wierzycie? (ankieta)

Tomek Czech   25 lipca 2019

Samsung poinformował dziś oficjalnie, że rozwiązał wszystkie problemy z Galaxy Fold i zapowiedział, że składany telefon pojawi się w sprzedaży we wrześniu (podejrzewam, że stanie się to gdzieś w okolicach premiery nowych iPhone’ów, zupełnie przypadkowo…).

Wierzycie, że tym razem Fold nie będzie się psuł już po kilku godzinach używania? Dajcie znać w ankiecie poniżej.

berrolia

W oficjalnym komunikacie Samsung podaje, że po pierwszej premierze Galaxy Folda w kwietniu tego roku firma wnikliwie przyjrzała się dizajnowi telefonu (mogli to zrobić przed oddaniem go do rąk pierwszym użytkownikom, ale kto by się przejmował szczegółami…), przeprowadziła szereg testów i wprowadziła kilka ulepszeń – wzmocniono ekran dodatkowymi warstwami, zmniejszono odległość między zawiasami a obudową i lepiej zabezpieczono telefon przed wnikaniem cząsteczek brudu czy kurzu.

Jednym z większych problemów, z którym spotkali się recenzenci telefonu była plastikowa warstwa ochronna ekranu, która od niego nieco odstawała, co sprawiało wrażenie, że powinna zostać usunięta (jak w przypadku innych telefonów zabezpieczonych w pudełku folią ochronną). Tymczasem była niezbędna do prawidłowego działania telefonu.

Samsung podaje teraz, że ta warstwa ochronna została przedłużona poza ramkę, dzięki czemu ma być oczywiste, że „jest integralną częścią struktury ekranu, i że nie powinna być usuwana”. Czyli wygląda na to, że firmie w dalszym ciągu pozostaje jedynie nadzieja, że użytkownicy zrozumieją sugestię inżynierów i nie zerwą warstwy ochronnej. Nawet, gdy zacznie odstawać od telefonu. Można mieć duże wątpliwości, czy takie rozwiązanie się sprawdzi.

Przypomnę, że według specjalistów z iFixit przyczynami problemów Galaxy Folda były m.in. brak szklanej warstwy ochronnej ekranu (uważają oni, że plastikowa nie jest w stanie chronić go w wystarczającym stopniu) oraz brak linii załamania ekranu, co sprawia, że w momencie zamykania telefonu siły działające na środkową cześć wyświetlacza rozkładają się w wielu miejscach, zamiast w jednej linii, co będzie powodowało znaczne zwiększenie uszkodzenia ekranu wraz z ilością jego rozłożeń i złożeń.

Tych problemów Samsung nie rozwiązał.

Już w dniu, którym Galaxy Fold został zaprezentowany światu, Jony Ive szczegółowo wyjaśnił współpracownikom, dlaczego nie będzie on prawidłowo działać. Drobne poprawki wprowadzone przez Samsunga z pewnością nie spowodują, że zmieni zdanie.

A Wy? Myślicie, że ten telefon będzie w ogóle funkcjonował prawidłowo? Dajcie znać.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: