Data premiery iPhone’a 11 właściwie przestaje być tajemnicą

Tomek Czech   8 lipca 2019

Redaktorzy francuskiej strony iPhoneSoft twierdzą, że premiera iPhone’a 11 (2019) odbędzie się 10 września. Powołują się informacje od znajomego dewelopera, który pracuje w Apple. Co prawda trudno przypuszczać, żeby szeregowi pracownicy Apple znali datę premiery nowego iPhone’a, ale akurat 10 września wydaje się bardzo prawdopodobną datą prezentacji iPhone’a 11 z wielu powodów.

berrolia

Kiedy premiera iPhone’a 11 (2019)?

Po pierwsze, od siedmiu lat Apple organizuje eventy, na których prezentuje nowe iPhone’y, we wtorek lub środę, nie później niż w drugim tygodniu września – w tym roku daje to takie możliwości: 3 września (wtorek), 4 września (środa), 10 września (wtorek), 11 września (środa).

Po drugie, Apple nigdy nie zorganizowało prezentacji nowego sprzętu mniej niż trzy dni po Święcie Pracy, który w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest w pierwszy poniedziałek września i jest dniem wolnym. W tym roku Święto Pracy wypada 2 września, co wskazuje, że premiera nowych iPhone’ów odbędzie się dopiero w następnym tygodniu.

Zostają więc wtorek, 10 września lub środa, 11 września.

11 września to oczywiście rocznica zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku z 2001 r., więc ogłaszanie nowych produktów w tym dniu jest z zasadzie wykluczone – Apple nigdy nie zorganizowało eventu 11 września.

Najbardziej prawdopodobną datą premiery iPhone’a 11 jest więc 10 września.

iPhone 11 (2019) – kiedy w sprzedaży?

Sprzedaż nowych iPhone’ów w ostatnich latach zawsze zaczynała się w piątek, w następnym tygodniu po prezentacji, więc możemy się spodziewać, że tegoroczne modele będą dostępne od 20 września.

Datę tę wydają się potwierdzać plany marketingowe amerykańskiego operatora Verizon, które wyciekły w połowie czerwca.

W ostatnich dwóch latach niektóre modele pojawiały się w sprzedaży w późniejszym terminie  (iPhone XR zadebiutował 26 października, a iPhone X – 3 listopada), ale na razie żadne doniesienia nie wskazywały, że ten scenariusz powtórzy się w tym roku. Dlatego pod koniec września spodziewamy się premiery sklepowej wszystkich trzech nowych modeli – następców iPhone’a XS, XS Max i XR.

iPhone 11 (2019) – kiedy premiera w Polsce?

W ostatnich latach nowe iPhone’y trafiają do sprzedaży w naszym kraju tydzień po premierze światowej, więc należy się spodziewać, że rynkowa premiera iPhone’a 11 w Polsce odbędzie się 27 września.

Trzymajcie się mocno: Legrand wprowadza do Polski przełomową serię produktów inteligentnego domu zgodnych z HomeKit – Legrand i Netatmo

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: