Sugestie Siri w Safari zaczęły działać w Polsce

Łukasz Bernaczyk   1 lipca 2019

Apple nieoczekiwanie zaczęło testy sugestii Siri w Safari dla języka polskiego. Nowy tryb podpowiedzi działa w przeglądarce Safari na iPhonie, iPadzie czy Macu.

berrolia

Sugestie Siri w Safari

Funkcjonalność dotychczas niedostępna dla polskich użytkowników nagle zaczęła działać i to bez żadnej wiadomości o jej wprowadzeniu ze strony Apple.

Jak się okazuje, zbędna jest też jakakolwiek aktualizacja oprogramowania na naszych urządzeniach. Widocznie sugestie Siri dla Safari można było uruchomić z poziomu serwerów Apple.

Wystarczy w pasku adresu/wyszukiwania Safari rozpocząć pisanie by już po kilku znakach zauważyć nowe pole z podpowiedziami witryn, opisane jako sugestie Siri.

Apple oficjalnie w ten sposób opisuje działanie sugestii Siri w Safari:

Wyszukiwanie w Safari: W trakcie wpisywania tekstu w polu wyszukiwania Siri sugeruje witryny i inne informacje.

(iPhone 6s lub nowszy) Nad klawiaturą Siri sugeruje także wyrazy i frazy na podstawie tego, co właśnie czytałeś.

Sugestie Siri w fazie testów?

Najprawdopodobniej funkcja jest w naszym kraju jeszcze w fazie testowej, bo różnie bywa z jej działaniem. Niekiedy sugestie Siri są naprawdę trafne, innym razem nie ma ich w ogóle lub też niewiele mają wspólnego z wpisywanym słowem.

Sugestie Siri działają w w ten sam sposób zarówno w systemie iOS, jaki i w iPadOS oraz macOS.

Kindle Paperwhite 5 już w sprzedaży!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: