Raport: Apple pracuje nad składanym iPhonem i iPadem

Tomek Czech   8 sierpnia 2019

Analitycy firmy UBS twierdzą, że Apple pracuje nad składanym iPhonem, ale według nich to składany iPad pojawi się na rynku jako pierwszy. Możliwe, że stanie się to już za rok, ale zdaniem informatorów bardziej prawdopodobne jest, że pierwsze składane urządzenie od Apple zobaczymy dopiero w 2021 r.

berrolia

Składany iPhone, albo… iPad

Analitycy nie podają więcej szczegółów na temat planów Apple dotyczących składanych urządzeń poza tym, że firma z Cupertino od pewnego czasu nieprzerwanie rozwija technologię, która ma umożliwić wprowadzenie na rynek iPhone’a czy iPada z elastyczny wyświetlaczem.

O tym, że pierwszym składanym urządzenim Apple będzie iPad donosił niedawno Economic Daily News – według informatorów serwisu, Apple pracuje nad stworzeniem iPada ze składanym ekranem i wsparciem 5G. Premiera urządzenia mogłaby się odbyć już w następnym roku.

Z ankiety przeprowadzonej przez UBS wynika, że 1/3 konsumentów jest mocno zainteresowana kupnem składanego smartfona. Wśród nich przeważają użytkownicy sprzętu Apple, którzy deklarują, że za składanego iPhone’ byliby w stanie zapłacić nawet 600 dol. więcej niż płacą za obecne modele. Firma z Cupertino musiałaby więc sprzedawać swojego składanego smartfona znacznie taniej, niż zamierza to robić Samsung, który za Galaxy Folda żąda 2 tys. dol.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: